Komentāri
“Moody’s”: Ukrainas krīzei uz Baltijas valstīm būs ierobežota ietekme
Foto: Freeimages.com

Eiropas Savienības ekonomikas atveseļošanās, augošais iekšzemes pieprasījums un eksporta uz Krieviju specifika ir galvenie faktori, kas ļauj secināt, ka Krievijas-Ukrainas konfliktam uz Baltijas valstu kredītreitingiem un reģiona banku sistēmas stabilitāti būs ierobežota ietekme.

Tā savā jaunākajā ziņojumā norāda starptautiskā reitingu aģentūra “Moody’s Investors Service”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī Krievija kopš globālās finanšu krīzes ir kļuvusi par nozīmīgu Baltijas valstu eksporta tirgu, “Moody’s” uzskata, ka Krievijas ekonomikas vājināšanos Ukrainas krīzes rezultātā kompensēs vairāki faktori.

Pirmkārt, Eiropas Savienības ekonomikas atlabšana Baltijas valstīm nodrošinās alternatīvus eksporta tirgus.

Otrkārt, Baltijas valstu ekonomisko izaugsmi palīdzēs nodrošināt iekšējā patēriņa palielināšanās.

Un, treškārt, lielu daļa no apjomīgajiem eksporta apmēriem uz Krieviju veido reeksports, kam ir mazāk ietekme uz vietējo ekonomiku.

“Moody’s” Baltijas valstīm noteicis šādus kredītreitingus: Igaunijai – “A1” ar stabilu nākotnes perspektīvu, Latvijai – “Baa2” ar pozitīvu nākotnes perspektīvu, un Lietuvai – “Baa1” ar stabilu nākotnes perspektīvu.

“Moody’s” sagaida, ka Baltijas valstīs ekonomikas izaugsmes tempi būs straujāki nekā citur Eiropas Savienībā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl