Mirusi pasaules bagātākā sieviete – viņas dzīve bija spilgta un skandāliem apvīta

0 Komentāru
Mirusi pasaules bagātākā sieviete – viņas dzīve bija spilgta un skandāliem apvīta
Foto: LETA / REUTERS

Kosmētikas kompānijas “L’oreal” mantiniece Liliana Betenkorta 94 gadu vecumā mirusi savās mājās. Viņa bija pasaules bagātākā sieviete, kuras īpašumu kopēja vērtība ir 33 miljardi eiro.

Kompānijas valdi viņa pameta jau 2012. gadā. “L’oreal” izplatīja paziņojumu, kurā norādīja, ka “Liliana Betenkorta personīgi ir ieguldījusi ārkārtīgi daudz šo garo gadu laikā. Mūs pametusi dižena skaistuma sieviete, un mēs viņu nekad neaizmirsīsim.”

2007. gadā Betenkorta bija iesaistīta publiskā strīdā ar savu meitu Fransuāzu, kura iesniedza prasību tiesā, jo uzskatīja, ka māti izmanto viņas svīta un viņas garīgā veselība ir pasliktinājusies. Atklājās, ka 2008. gadā viņas draugs fotogrāfs Fransuā- Marī Banjērs no Betenkortas saņēma dāvanas, kuru kopējā vērtība bija simtiem miljonu dolāru. Starp dāvanām bija Pikaso gleznas un pat sala. Fransuāza Betenkorta prasību tiesā iesniedza brīdī, kad uzzināja, ka māte taisās adoptēt minēto fotogrāfu.

Liliana Betenkorta ar savu meitu

Liliana Betenkorta ar savu meitu

Foto: LETA / REUTERS

Māte un meita atjaunoja savas attiecības 2010. gadā, un Francijas tiesnesis lēma, ka Betenkortas kundzei jābūt ģimenes aizbildniecībā, jo viņas veselība aizvien pasliktinājās. Tiesas prāvu gan drīz vien aizēnoja kāds cits skandāls, šoreiz ar politisku piegaršu. Tika ziņots, ka Betenkortas finanšu vadītājs ar viņas naudu finansējis bijušā Francijas prezidenta Nikolā Sarkozī vēlēšanu kampaņu.

Apsūdzības par nelegālo finansējuma avotu tika izmeklētas. Sarkozī nepārtraukti noraidīja visus apvainojumus un 2013. gadā prokuratūra atsauca visas apsūdzības attiecībā uz viņu. Pārējā lieta beidzās 2015. gada maijā, kad 8 cilvēki tika notiesāti.

Lilianas Betenkortas bagātība, ieskaitot viņas daļu kosmētikas kompānijā, ir noguldīta trasta kompānijā, kuru pārvalda viņas meita. Viens no Lilianas mazdēliem šobrīd ir “L’oreal” valdē.

“L’oreal” radās no matu krāsu kompānijas 1909. gadā, kuru dibināja Liliānas tēvs. Liliana Betenkorta pie sava tēva sāka strādāt pavisam agrā jaunībā. Ar laiku šī kompānija pārtapa “L’oreal” impērijā. Tā šobrīd ir pasaules lielāka kosmētikas kompānija.

0 Komentāru