Komentāri
Miris ar Ebolas vīrusu inficētais Spānijas priesteris
FOTO: LETA

75 gadus vecais Romas katoļu baznīcas priesteris Migels Paharess miris šodien, 12.augustā Madrides slimnīcā.  Pagājušajā ceturtdienā viņš tika pārvests uz Spāniju, lai saņemtu ārstēšanu pēc inficēšanās ar Ebolas vīrusu.

Spānijas Veselības ministrija vakar, 11. augustā paziņoja, ka nedēļas nogalē priestera ārstēšanai ir saņēmusi ASV izgatavotās eksperimentālās zāles “ZMapp”. Slimnīca Madridē otrdien neapstiprināja, vai slimniekam patiešām šīs zāles tika dotas, lai gan viņa ordenis iepriekš paziņoja, ka priesteris lietos “ZMapp”, kaut gan medikamenta iedarbība uz cilvēkiem vēl nav pārbaudīta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī Libērija, kuru vissmagāk skārusi saslimšana ar Ebola vīrusu, šonedēļ gaida pirmo “ZMapp” piegādi.

ANO Pasaules Veselības organizācija (WHO) pirmdienas vakarā paziņoja, ka Ebolas vīrusa epidēmijā Rietumāfrikas valstīs mirušo skaits ir pārsniedzis tūkstoti, pieaugot līdz 1013 cilvēkiem, savukārt apstiprināto un iespējamo Ebolas vīrusa infekcijas gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 1848 gadījumiem. Mirušie ir reģistrēti Gvinejā, Libērijā, Nigērijā un Sjerraleonē.

“ZMapp”, ko ražo privātā ASV kompānija “Mapp Pharmaceuticals”, tiek lietots arī divu amerikāņu, kas nogādāti dzimtenē, ārstēšanai. No vienas puses tas ir izraisījis plašas debates par ētiku un tiesībām lietot nepārbaudītu medikamentu, bet Āfrikā arvien dedzīgāk izskan aicinājumi piegādāt medikamentu, kas varētu palīdzēt glābt daudzas dzīvības.

Pašreizējā epidēmijā ir miruši 55% no inficētajiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl