Minskā sākušās sarunas par pamieru Ukrainā

0 Komentāru
Minskā sākušās sarunas par pamieru Ukrainā
FOTO: LETA

Piektdien, 5. septembrī, Minskā sākušās trīspusējās kontaktgrupas sarunas par pamieru Ukrainā. Ukraina, Krievija un prokrieviskie separātisti centīsies panākt vienošanos par vairākus mēnešus ilgās asinsizliešanas pārtraukšanu.

Trīspusējās sarunas notiek pēc tam, kad pagājušajā nedēļā tikās Ukrainas un Krievijas prezidenti Petro Porošenko un Vladimirs Putins.

Ukrainas bijušais prezidents Leonīds Kučma pavēstījis, ka Ukraina ir ieradusies, lai rastu mieru.”Mēs runāsim par pamieru un to, kas jāizdara, lai to panāktu.”

Krievijas pārstāvis Mihails Zurabovs norādīja, ka sarunu gaitā sagaida dokumentu parakstīšanu, tomēr neprecizēja, ko ar to domā.

Separātistus sarunās pārstāv pašpasludināto Doņeckas un Luganskas tautas republiku līderi.

Krievijas puse joprojām noliedz sava karaspēka klātbūtni Ukrainā, taču Ukraina un Rietumvalstis norāda uz pretējo.

Skaties.lv jau ziņoja, ka ceturtdien, 4. septembrī, Krievija pie Ukrainas robežas sakoncentrējusi “iznīcinošāku” bruņojumu nekā līdz šim. Tur atrodas smagā artilērija un pretgaisa aizsardzības ieroči, par to paziņojis Pentagons.

”Bruņotie spēki, kas atrodas pie Ukrainas robežas ir ārkārtīgi jaudīgi, iespējams par jaudīgāki un iznīcinošāki nekā tie, ko esam redzējuši līdz šim,” medijiem pavēstījis pulkvedis Stīvens Vorens.

Tiek ziņots, ka pie robežas sakoncentrēti vairāk nekā 10 000 Krievijas karavīru.

 

0 Komentāru