Minskā aizturētas sieviešu demonstrācijas dalībnieces

2 komentāri
Minskā aizturētas sieviešu demonstrācijas dalībnieces
TASS/SCANPIX

Baltkrievijā nerimstot protestiem pret prezidenta vēlēšanu viltošanu un autoritāro līderi Aleksandru Lukašenko, sestdien galvaspilsētā Minskā notikusi kārtējā sieviešu demonstrācija, un tās gaitā drošības spēki aizturējuši vismaz deviņas dalībnieces, liecina cilvēktiesību centra “Vjasna” informācija.

Aktīvistes pulcējās Simona Bolivāra skvērā, tad ar plakātiem, karogiem un sarkani baltiem lietussargiem devās gājienā Neatkarības prospekta virzienā, bet tad pa šo prospektu Zinātņu akadēmijas virzienā. Vēlāk aktīvistes pagriezās, devās pretējā virzienā, bet pie Centrālā universālveikala izklīda, sadaloties mazās grupās.

Visas demonstrācijas garumā viņas pavadīja mikroautobusi ar drošības struktūru darbiniekiem.

Kā vēsta aculiecinieki, akcijā piedalījās aptuveni 200 cilvēku, un tās gaitā notikušas aizturēšanas.

Centrs “Vjasna” apliecināja, ka tam šobrīd ir informācija par deviņām aizturētām sievietēm.

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska 13.oktobrī autoritārajam līderim Lukašenko izvirzīja ultimātu – viņam līdz 25.oktobrim ir jāpaziņo par aiziešanu no amata. Ja Lukašenko to neizdarīs, sāksies “visu uzņēmumu nacionālais streiks, visu ceļu bloķēšana, tirdzniecības sabrukums valsts veikalos”.

Baltkrievijā kopš 9.augusta turpinās protesti pret prezidenta vēlēšanu viltošanu. Protestu gaitā aizturēti vairāk nekā 13 000 cilvēku, bet vairāki simti ievainoti. Lielākās protesta akcijas notiek svētdienās.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Tihanovska – 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas rietumvalstis.
2 komentāri