Mīnmetēju apšaudē vairākos Kabulas rajonos nogalināti vismaz astoņi civiliedzīvotāji

Pievienot komentāru
Mīnmetēju apšaudē vairākos Kabulas rajonos nogalināti vismaz astoņi civiliedzīvotāji
EPA / SCANPIX

Mīnmetēju apšaudē vairākos Kabulas rajonos sestdien nogalināti vismaz astoņi civiliedzīvotāji un vēl 31 cilvēks ievainots, paziņojusi Afganistānas Veselības ministrija.

Apšaudīts arī Kabulas Sedarata laukums, kur atrodas Afganistānas viceprezidenta Amrullas Saleha birojs, un rajons, kur bāzētas vairāku valstu diplomātiskās misijas. No divām nelielām kravas automašīnām raidīti kopumā vismaz 23 šāviņi.

Viens šāviņš trāpījis Irānas vēstniecības teritorijā un šķembas skārušas arī pašu vēstniecības ēku, taču tur cietušo, par laimi nav, tviterī norādījusi vēstniecība.

Stundu pēc apšaudes Salehs “Fabebook” paziņojis, ka šorīt bez panākumiem beigusies tikšanās par drošības garantēšanu galvaspilsētā, bet sīkāku informāciju nav sniedzis.

Atbildību par apšaudi pagaidām neviens nav uzņēmies. Grupējums “Taleban” nekavējoties noraidījis jebkādu saistību ar notikušo. Uzbrukumu nosodījis Pakistānas premjerministrs Imrans Hans, kas šonedēļ apmeklēja Afganistānas galvaspilsētu pirmo reizi pēc stāšanās amatā 2018.gadā.

Dažas stundas pirms šīm apšaudēm mīnētas automašīnas sprādzienā Kabulas austrumu priekšpilsētā gāja bojā drošības dienesta darbinieks un vēl trīs cilvēki tika ievainoti.

Šie uzbrukumi notikuši laikā, kad Kataras galvaspilsētā Dohā turpinās miera sarunas starp Afganistānas valdību un talibiem. Sestdien ar abām pusēm plāno tikties ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.

Pēdējo mēnešu laikā Afganistānā pastiprinājusies vardarbība. Par vairākiem smagiem uzbrukumiem atbildību uzņēmies “Islāma valsts” atzars, tikmēr talibi rīko biežus uzbrukumus Afganistānas drošības spēkiem.