Minhenes šāvējs sirga ar depresiju un nebija garīgi vesels

Pievienot komentāru
Minhenes šāvējs sirga ar depresiju un nebija garīgi vesels
FOTO: LETA

Atklāti jauni fakti par piektdienas vakarā notikušo apšaudi Minhenes tirdzniecības centrā, kurā 18 gadīgs jaunietis nogalināja deviņus cilvēkus.

Vācijas policija šodien paziņojusi, ka šāvējs uzbrukumu plānojis gadu, jo bija sācis tam gatavoties pagājušā gada vasarā. Tostarp viņš bija apmeklējis Vācijas pilsētu Vinendenu, kur 2009. kāds 17 gadīgs jaunietis sarīkoja slaktiņu savā bijušajā skolā.

Toreiz tika nogalināti 15cilvēki, bet šāvējs izdarīja pašnāvību. Minhenes uzbrucējs, kurš pēc piektdienas uzbrukuma, izdarīja pašnāvību, savā datorā atstājis garu vēstuli, ko policija turpina analizēt.

Likumsargi jau vakar atklāja, ka Vācijā dzimumušais un augušais irāņu izcelsmes uzbrucējs nav saistīts ar teroristu grupējumiem. Šāvējs sirga ar depresiju un nebija garīgi vesels. Viņš bija apsēsts ar masveida apšaudēm un aizrāvies ar vardarbīga satura videospēlēm.

Policija uzskata, ka uzbrucēju bija iedvesmojis norvēģu masu slepkava Anderss Bērings-Breivīks. Tieši piektdien bija piektā gadadiena kopš viņa sarīkotā slaktiņa. Minhenes šāvējs uzbrukumā bija izmantojis nelegāli iegūtu pistoli.

Reaģējot uz slaktiņu tirdzniecības centrā, vairāki Vācijas politiķi aicina ieviest stingrākus likumus ieroču apritei.