Minhenē sācies ikgadējais alus festivāls “Oktoberfest”

1 komentārs

Minhenē sācies ikgadējais alus festivāls “Oktoberfest”. Otro gadu pēc kārtas alus dzeršanas svētki notiek pastiprinātas drošības apstākļos.

Taču festivāla apmeklētāju svētku noskaņojumu tas nav ietekmējis.

184. ikgadējais “Oktoberfest” Bavārijas galvaspilsētā sākās sestdien ar tradicionālo parādi. Bet alus festivālam oficiāli starts tika dots, kad Minhenes mērs Dīters Reiters atvēra pirmo alus mucu.

Festivāla apmeklētāji pierādīja, ka alus dzeršanai nav nelabvēlīgu laikapstākļu, jo, par spīti lietum, pie alus teltīm rindas sāka veidoties krietni pirms festivāla atklāšanas. To iecienījuši gan bavārieši, gan tūristi.

“Oktoberfest” otro gadu ir ieviesta pastiprināta drošība. Teritoriju ieskauj žogs, apmeklētāji tiek pārbaudīti, un ir liegts ienest somas, kuru tilpums pārsniedz trīs litrus. Šādi drošības pasākumi pirmo reizi festivāla vēsturē tika ieviesti pagājušajā gadā tāpēc, ka Vācijas dienvidos tika pieredzēti vairāki vardarbīgi uzbrukumi.

Šogad festivāla teritorijā ir izvietots lielāks skaits novērošanas kameru un ieviesta jauna apziņošanas sistēma, lai nepieciešamības gadījumā varētu informēt visus svētku apmeklētājus.

“Oktoberfest” noslēgsies 3. oktobrī.

TOP komentāri

  • Edvīns Puķe Valfrīda dēls
    0 0 0

    Edvīns Puķe Valfrīda dēls

    Krāšņi iesācies 184.ikgadējias, akoholisma propogandas pasākums -"Oktoberfest". Svētku dalībniekus netraucē ne lietus, ne stingrie drošības pasākumi, jo nu varēs miezt ne tikai no alus, bet arī no terora bailēm :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl