Komentāri
Miljons cilvēku pulcējas, lai apmeklētu gadskārtējo ziedu parādi Nīderlandē
Foto: Scanpix

Tulpju zemē Nīderlandē notikusi 69. gadskārtējā ziedu parāde. Tiek lēsts, ka šogad to apmeklējuši līdz pat vienam miljonam cilvēku.

“Kas nemīl ziedus, tas zaimo Dievu!” tā skan kāda sena nīderlandiešu paruna. Tulpes šajā valstī mīl un tur lielā godā. Kā nekā tās ir arī viens no Nīderlandes simboliem, kas plaši tiek visur izmantots. Ziedu parādes gājiens šogad notika jau 69. reizi un pulcēja tūristus no visas pasaules.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

 

Kā parasti gājiens sākas Nordvīkas ciematā, kas atrodas pie Ziemeļjūras krastiem, un virzās cauri citām apdzīvotām vietām, līdz beidzot tiek sasniegta Hārlema, kas ir parādes galamērķis. Tā ir arī viena no tulpju audzēšanas galvenajiem centriem Holandē, un pavasarī – rajoni ap to – pārvēršas par pasakaini skaistu ziedu paklāju.

Jāņem vērā, ka Nīderlande kontrolē ap 90 procentiem no visas pasaules puķu sīpolu tirgus, un aptuveni 60 procenti sastopamo ziedu pasaulē ir nākuši tieši no šīs valsts. Ik dienu vidēji tiek pārdoti vairāki miljoni griezto ziedu, kā arī augu citām pasaules valstīm.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl