Komentāri
Miljons cilvēku pulcējas, lai apmeklētu gadskārtējo ziedu parādi Nīderlandē
Foto: Scanpix

Tulpju zemē Nīderlandē notikusi 69. gadskārtējā ziedu parāde. Tiek lēsts, ka šogad to apmeklējuši līdz pat vienam miljonam cilvēku.

“Kas nemīl ziedus, tas zaimo Dievu!” tā skan kāda sena nīderlandiešu paruna. Tulpes šajā valstī mīl un tur lielā godā. Kā nekā tās ir arī viens no Nīderlandes simboliem, kas plaši tiek visur izmantots. Ziedu parādes gājiens šogad notika jau 69. reizi un pulcēja tūristus no visas pasaules.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

 

Kā parasti gājiens sākas Nordvīkas ciematā, kas atrodas pie Ziemeļjūras krastiem, un virzās cauri citām apdzīvotām vietām, līdz beidzot tiek sasniegta Hārlema, kas ir parādes galamērķis. Tā ir arī viena no tulpju audzēšanas galvenajiem centriem Holandē, un pavasarī – rajoni ap to – pārvēršas par pasakaini skaistu ziedu paklāju.

Jāņem vērā, ka Nīderlande kontrolē ap 90 procentiem no visas pasaules puķu sīpolu tirgus, un aptuveni 60 procenti sastopamo ziedu pasaulē ir nākuši tieši no šīs valsts. Ik dienu vidēji tiek pārdoti vairāki miljoni griezto ziedu, kā arī augu citām pasaules valstīm.

Lasi vēl