Mīlīgi! ASV zoodārzs nodēvē jaundzimušos pandu dvīņus par Līksmi un Eleganci

Pievienot komentāru
Mīlīgi! ASV zoodārzs nodēvē jaundzimušos pandu dvīņus par Līksmi un Eleganci

Atlantas zooloģiskajā dārzā ASV “valda” Līksme un Elegance – šādos vārdos nokristīti tur mītošie pandu dvīņi. Vārdus melnbaltajiem lāčiem interneta balsojumā izraudzījušies vairāki desmiti tūkstoši pandu fanu no visas pasaules.

Jā-Luna un Šī-Luna – tā ķīniešu valodā izrunā abas mazās pandu jaunkundzes. “Jā” nozīmē “elegance”, savukārt “Šī” – “līksme jeb prieks”. Vārda otrā daļa – “Luna” – abām māsām piešķirta, atvasinot no viņu mātes vārda – Lun-Luna.

Saskaņā ar Ķīnas tradīcijām pandu vārdi izsludināti 100. dienā pēc viņu dzimšanas. Tomēr to izraudzīšanās process bijis diezgan ilgs un sarežģīts. Atvērtā tiešsaistes balsojumā piedalījušies vairāk nekā 23 000cilvēku no visas pasaules. Zoodārza darbinieki balsotāju izvērtēšanai piedāvāja septiņus vārdu pārus, uzvarošais saņēma nedaudz vairāk par 11 000 balsu.

Foto

Pandu vārdi tika izziņoti īpašā ceremonijā. Tiesa, galvenās varones – Līksme un Elegance – nevarēja ierasties, jo vēl lāga nav iemācījušās staigāt. Viņu parādīšanās zoodārza apmeklētājiem gaidāma šā mēneša beigās vai arī janvārī.