Komentāri

Atlantas zooloģiskajā dārzā ASV “valda” Līksme un Elegance – šādos vārdos nokristīti tur mītošie pandu dvīņi. Vārdus melnbaltajiem lāčiem interneta balsojumā izraudzījušies vairāki desmiti tūkstoši pandu fanu no visas pasaules.

Jā-Luna un Šī-Luna – tā ķīniešu valodā izrunā abas mazās pandu jaunkundzes. “Jā” nozīmē “elegance”, savukārt “Šī” – “līksme jeb prieks”. Vārda otrā daļa – “Luna” – abām māsām piešķirta, atvasinot no viņu mātes vārda – Lun-Luna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar Ķīnas tradīcijām pandu vārdi izsludināti 100. dienā pēc viņu dzimšanas. Tomēr to izraudzīšanās process bijis diezgan ilgs un sarežģīts. Atvērtā tiešsaistes balsojumā piedalījušies vairāk nekā 23 000cilvēku no visas pasaules. Zoodārza darbinieki balsotāju izvērtēšanai piedāvāja septiņus vārdu pārus, uzvarošais saņēma nedaudz vairāk par 11 000 balsu.

Foto

Pandu vārdi tika izziņoti īpašā ceremonijā. Tiesa, galvenās varones – Līksme un Elegance – nevarēja ierasties, jo vēl lāga nav iemācījušās staigāt. Viņu parādīšanās zoodārza apmeklētājiem gaidāma šā mēneša beigās vai arī janvārī.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl