Milānā protestē pret izstādes tēriņiem

Komentāri
Milānā protestē pret izstādes tēriņiem
Foto: LETA

Tūkstošiem studentu šodien izgāja Itālijas pilsētas Milānas ielās, protestējot pret tēriņiem, kas saistīti ar gaidāmo EXPO izstādi.

Demonstranti pauda pārliecību, ka astronomiskās summas, kas tiek tērētas izstādei, prātīgāk būtu bijis tērēt izglītībai un jaunu darbavietu radīšanai, nevis dārgam imidža projektam.

Izstādes rīkotāji gan iebilst, ka pusgadu ilgais pasākums valsts ekonomikā ienesīs ap 10 miljardiem eiro. Tomēr viņiem nākas arī taisnoties par to, kāpēc Itālijas paviljons, kura sākotnējās izmaksas tika mērotas ar 63 miljoniem eiro, beigās izmaksājis 92 miljonus eiro.

Pasākums arī izpelnījies kritiku par korupciju. Rīt Milānā, līdz ar EXPO atklāšanu, plānota krietni lielāka demonstrācija.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl