Komentāri
Migranti jau otro nedēļu turpina protesta akciju uz Grieķijas-Maķedonijas robežas
AFP/LETA

Jau otro nedēļu turpinās migrantu protesta akcija nometnē pie Grieķijas robežas ar Maķedoniju. Pieprasot robežas atvēršanu, migranti bloķējuši dzelzceļa sliedes. Viņi arī atsakās doties uz bēgļu centriem citviet Grieķijā, norādot, ka vēlas turpināt ceļu Rietumeiropas virzienā.

Migranti arī nebaidās no sadursmēm ar policistiem, kas mēģina viņus dabūt prom no sliedēm. Patvēruma meklētāji, kuru vairākums ir Sīrijas kara bēgļi, vēlas robežas atvēršanu, lai pa tā dēvēto Balkānu koridoru dotos uz Vāciju vai citām turīgākām Eiropas Savienības valstīm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašizveidotajā nometnē mitinās tūkstošiem patvēruma meklētāju. Viņu vidū jau iestājies apjukums – daudzi nezina, ko tālāk darīt. Liela daļa atsakās doties uz Grieķijas izveidotajiem oficiālajiem bēgļu uzņemšanas centriem, jo daži, kas tur jau pabijuši, ir atgriezušies, stāstot, ka dzīves apstākļi daudz neatšķiras no tiem, kādi valda uz robežas.

“Mūsu paziņas stāsta, ka tās nometnes atrodas izolētās vietās. Turklāt tā situācija ir tāda pati. Tur ir teltis, tikai teltis. Tajās nav apkures un ir par maz dušu, kur nomazgāties,” saka kāds patvēruma meklētājs.

Eiropas Savienība strādā pie bēgļu pārvietošanas programmas, kuras ietvaros noteikts migrantu skaits tiks izvietots citās Eiropas Savienības valstīs. Taču šīs nometnes iemītnieki norāda, ka nekādas informācijas viņiem par to nav.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl