Komentāri

Šodien aprit tieši gads, kopš liktenīgā šāviena, kas virs Austrumukrainas notrieca Malaizijas pasažieru lidmašīnu ar 298 cilvēkiem. Bojā gāja visi tobrīd uz klāja esošie. Izmeklētāji darbu vēl turpina, taču jau secinājuši, ka atbildība par traģēdiju gulst uz Krievijas atbalstītajiem kaujiniekiem.

Grabovas ciemata tuvumā Ukrainā, kur pirms gada nokrita Malaizijas lidmašīnas atlūzas, šodien piemiņas brīdī piedalījās vietējie iedzīvotāji. Katastrofas vietā uzstādīts krusts, bet cilvēkiem joprojām spilgtā atmiņā pirms gada piedzīvotās šausmas.

”Mēs ieraudzījām melnus dūmus paceļamies virs ciemata un izgājām ārā. Ieraudzīju tur guļam mirušu zēnu. Negāju klāt, jo baidījos. Un tur bija meitenīte. Es redzēju, kā viņa krīt no debesīm! Viņa krita un griezās, līdz iekrita manas kaimiņienes dārzā manu acu priekšā. Viņa atsita galvu pret betonu, un salauza to divās daļās,” stāsta katastrofas aculiecinieki.

Vietējie atceras, ka vēl ilgi bija lūguši pašvaldību savākt mirstīgās atliekas, kas dienām atstātas mētājamies. To atceroties, bērniem no domas vien par lidošanu ir bail.

Vairāk nekā puse no 298 bojāgājušajiem bija Nīderlandes pilsoņi, tāpēc pie viņu vēstniecības Ukrainā šodien gūla ziedi. Upuru tuvinieki arī pulcējās uz piemiņas brīžiem kā pašā Nīderlandē, tā Austrālijā, citi – mājās pārcilāja fotogrāfijas.

Ukrainas prezidents, pieminot bojāgājušos, šodien atgādināja par, viņaprāt, vainīgajiem – ka traģēdija nav notikusi bez Krievijas ziņas.

Pie līdzīgiem secinājumiem gadu pēc katastrofas nonākuši arī Nīderlandes izmeklētāji – ka Malaizijas lidmašīnas notriekšanā vainojami prokrieviskie kaujinieki. Šāds ziņojums jau nosūtīts visām iesaistītajām valstīm, tostarp Krievijai. Gala ziņojums gaidāms oktobrī.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl