Metro, kurā var sportot – Taivānas sabiedriskais transports piedzīvojis īstas pārvērtības

1 komentārs
Metro, kurā var sportot – Taivānas sabiedriskais transports piedzīvojis īstas pārvērtības
Foto: Reuters

Gatavojoties starptautiskām sporta spēlēm, Taivānas metro piedzīvojis interesantas pārvērtības. Tagad sabiedriskajā transportā cilvēki var nodarboties ar visdažādākajiem sporta veidiem. Tiem, kuriem iztēle strādā nevainojami, pat ar peldēšanu.

Jau augusta otrajā pusē Taipeja uzņems Vasaras universiādes dalībniekus. Šajās sacensībās spēkojas labākie studenti no visas pasaules. Par godu sacensībām Taivāna nolēmusi atsvaidzināt Taipejas metro, to grīdām dodot pavisam jaunu krāsojumu. Tagad metro vagonos cilvēkiem zem kājām redzami stadiona celiņi, sporta baseini, futbola zālieni un citi segumi.

Krāsojumi radīti 3D efektā, lai izskatītos pēc iespējas reālāki. Iedzīvotāji norāda, ka attēli izskatoties ļoti tuvu īstenībai un daudziem kārojas mesties peldus siltajos baseina ūdeņos. Daži aktīvākie to arī ir izmēģinājuši, un sociālajos tīklos jau klejo attēli ar cilvēkiem, kuri peld uz Taivānas metro grīdām.

Šogad Taivāna pirmo reizi sacensību vēsturē izraudzīta par sportiskā pasākuma norises vietu. Vasaras universiāde rīkota reizi divos gados – pamīšus ar Ziemas universiādi.

Sportisti šogad sacentīsies 22 dažādos sporta veidos. Daļu no veidiem izvēlas Starptautiskā federācija, savukārt citi sporta veidi ir kā izvēles varianti rīkotājvalstij.

Arī Latvija uz Taivānu vedīs savu komandu. Studenti no Latvijas pārstāvēs tādus sporta veidus kā basketbols, volejbols un citus.