“Mēs nešķirsim ģimenes” – Meja ES pilsoņiem sola garantēt tiesības palikt Lielbritānijā arī pēc “Brexit”

Komentāri
“Mēs nešķirsim ģimenes” – Meja ES pilsoņiem sola garantēt tiesības palikt Lielbritānijā arī pēc “Brexit”
Foto: Reuters / Scanpix

Eiropas Savienības samita laikā, britu premjere Terēza Meja solījusi garantēt Savienības valstu pilsoņu tiesības palikt Lielbritānijā arī pēc ”Brexit”.

Savu priekšlikumu viņa izklāstīja darba vakariņu laikā ar citiem Savienības līderiem. Meja uzsvēra, ka jebkuras Eiropas Savienības valsts pilsonis, kurš nodzīvojis Lielbritānijā vismaz piecus gadus var būt drošs par savu nākotni.

“Domāju, ka manis izklāstītais piedāvājums Lielbritānijā dzīvojošajiem Eiropas Savienības pilsoņiem ir godīgs un nopietns. Konkrētākus soļus valdība piedāvās pirmdien. Gribu vēlreiz apstiprināt, ka tie cilvēki, kas veido savas dzīves Lielbritānijā netiks izraidīti – mēs nešķirsim ģimenes,” solīja Meja.

Pastāvīgie iedzīvotāji varēs saņemt tādas pašas privilēģijas kā britu pilsoņi. Tiesa, vēl nav skaidra britu valdības nostāja, piemēram, par brīdi no kura mērīt Mejas pieminēto piecu gadu periodu. Par to bažas izteikuši arī vairāki Eiropas līderi. Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers uzstāja, ka Mejas piedāvājums pagaidām ir neskaidrs un nepietiekams, lai gan tas ir solis pareizajā virzienā.

Lasi vēl