“Mēs neesam lumpeņi!” Ārzemēs dzīvojošie latvieši neizprot tautiešu pārmetumus par izdarīto izvēli

192 komentāri

Vēlēšanās otro lielāko pārstāvniecību parlamentā guvusī partija “KPV LV” baudījusi viennozīmīgu atbalstu emigrācijas tautiešu vidū, piemēram, Lielbritānijas visos 19 balsošanas iecirkņos šī partija ir pirmajā vietā.

Pēcvēlēšanu rīts tautiešiem Lielbritānijā sākās ar gandarījumu, ka “KPV LV” ir saņēmusi tik lielu vēlētāju atbalstu. Vienlaikus gan emigrantus, piemēram, Anglijas pilsētā Regbijā dzīvojošo Gitu Luksu, nepatīkami pārsteidz iedzīvotāju Latvijā negantie komentāri internetā par ārzemju tautiešu izvēli atbalstīt “KPV LV”.

Gita Luksa
Anglijas pilsētas Regbijas iedzīvotāja

Viņi mūs sauc par lumpeņiem. Visus, kas balso par “KPV LV”, sauc par lumpeņiem, bet, ziniet, šeit Lielbritānijā ir ārkārtīgi daudz izglītotu latviešu, viņi ir daudz sasnieguši un izveidojuši šeit arī savus uzņēmumus. Mēs vienkārši domājam citādāk, neitrālāk un – pat patiesāk, jo Latvijas politiku redzam no malas un varam salīdzināt ar Lielbritānijas politisko pieredzi. Mēs šeit varbūt par Latvijas nākotni rūpējamies vairāk nekā dažs labs Latvijā, kurš vispār pat nespēja piecelt savu pēcpusi un aiziet nobalsot.

Emigranti Lielbritānijā nevēlas pieļaut pat domu, ka partija “KPV LV” tiek nostumta opozīcijā, bet tieši pretēji – sagaida prezidentu aicinām Aldi Gobzemu uzņemties valdības veidošanu.

Foto: ULDIS ĀBOLIŅŠ, LNT ZIŅAS

”Iespējams, varētu izveidot sakarīgu valdību. Negribētu tur redzēt ne Nacionālo apvienību, ne ZZS, ne “Jauno Vienotību”, kas gan nav nekas jauns, tikai nosaukumu nomainījuši,” piebilst Luksa.

”Mēs Anglijā dzīvojošie latvieši noteikti negribam redzēt jaunajā valdībā vecās partijas, jo to solījumi nav piepildīti,” tā domā arī turpat Regbijā dzīvojošā Jogita Vilsone, kurai šīs bija pašas pirmās Saeimas vēlēšanas. “KPV LV” popularitāti emigrantu vidū Jogita skaidro, ka viņi spējuši runāt ārzemēs dzīvojošo tautiešu valodā.

Foto: ULDIS ĀBOLIŅŠ, LNT ZIŅAS

Jogita Vilsone
Anglijas pilsētas Regbijas iedzīvotāja

Par “KPV LV” tāpēc, ka viņi šeit reāli brauca ļoti regulāri, runāja ar cilvēkiem un atbildēja uz mūsu jautājumiem. Citas partijas atbrauca tikai pirms vēlēšanām savākt mūsu balsis.

Turklāt lielai daļai emigrantu balsojums bijis kā aizvainojuma izteikšana pret līdzšinējo valdošo varu, kuras pieņemto lēmumu dēļ bija devušies ekonomiskajā emigrācijā un Lielbritāniju.

Savukārt Ivetu Zīli satiekam vien pēc dažu stundu īsā miega, jo daudzviet šajā Anglijas pilsētā emigrantu mājās notika ballītes, atzīmējot “KPV LV” panākumus. ”Katrā mājā bija klāt galds un ballīte, un mēs nosvinējām uzvaru,” noteic Zīle.

Iveta pārliecināta, ka valdība ar “KPV LV” nelikšot vilties, un viņa jau nepacietīgi gaida pirmos lēmumus.

Foto: ULDIS ĀBOLIŅŠ, LNT ZIŅAS

Iveta Zīle
Anglijas pilsētas Regbijas iedzīvotāja

No “KPV LV” komandas ceru, ka viņi atcels OIK, jo Latvijā man ir palicis vīrs, kurš maksā šos mežonīgi lielos elektrības rēķinus un katru mēnesi man stāsta, cik daudz jāmaksā par neko.

Šī Anglijā dzīvojošā gan neredz iespēju “KPV LV” sadarboties ar “Saskaņu, jo viņu prasība par krievu valodas lomas palielināšanu izglītības iestādēs esot biedējoša.