Komentāri
“Mēs nedrīkstam padoties bailēm!” Krievijā sēro par metro sprādzienā nogalinātajiem
Foto: EPA/LETA

Bojāgājušo skaits Sanktpēterburgas metro notikušajā sprādzienā pieaudzis – miruši ir 14 cilvēki. Vēl 49 cilvēki ir ievainoti un ir slimnīcās. Tikmēr izmeklēšanā atklājušies jauni fakti – sprādzienu, iespējams, sarīkojis terorists – pašnāvnieks, kurš bijis saistīts ar radikālajiem islāmistiem.

Sanktpēterburgā izsludinātas trīs dienas ilgas sēras. Cilvēki visā Krievijā pulcējas uz piemiņas pasākumiem, noliekot ziedus un sveces.

Foto: Krievijā un citviet pasaulē piemin Sanktpēterburgas slaktiņā bojāgājušos

Tatjana
maskaviete

Es domāju, ka tas izdarīts ar nolūku iebiedēt. Bet mēs nedrīkstam padoties bailēm. Mums jābūt uzmanīgiem, jāievēro aizdomīgi cilvēki

Svetozars
maskavietis

Protams, šis ir ļoti biedējošs atgadījums. Man ir ļoti žēl cilvēku, kuri gāja bojā, un viņu ģimenes. Mums jāturas kopā, lai cīnītos ar terorismu visā pasaulē un Krievijā. Ir ļoti svarīgi būt vienotiem.

Alla
Sanktpēterburgas iedzīvotāja

Nezinu pat, ko lai saka, es domāju, ka cilvēki, kas ir atbildīgi par drošību, nav uzdevuma augstumos.

Tikmēr izmeklēšanā jau noskaidrojies, ka uzbrukumu, iespējams, sarīkojis terorists – pašnāvnieks. Viņš identificēts kā Akbardžons Džalilovs, 1995. gadā Kirgizstānā dzimis vīrietis, kurš ieguvis Krievijas pilsonību. Izmeklētāji uzskata, ka viņš izvietojis arī otru spridzekli, ko policisti atrada neuzsprāgušu un neitralizēja.

Pagaidām neviens teroristiskais grupējums nav uzņēmies atbildību par notikušo, taču tiek uzskatīts, ka iespējamais uzbrucējs bijis saistīts ar Krievijas Federācijā aizliegtiem radikāliem islāmistu grupējumiem. Iepriekš medijos tika izplatīta cita iespējamā uzbrucēja fotogrāfija, taču anonīms avots tiesībsargājošās iestādēs vēsta, ka vīrietis vērsies policijā un savu vainu noliedzis.

Izvirzīta versija, ka uzbrukumu sarīkojis teroristiskais grupējums ”Islāma valsts”, atriebjoties par Krievijas intensīvajiem uzlidojumiem Sīrijā. Šādu iespējamību kategoriski noliedzis Krievijas ārlietu ministrs.

Foto

Sergejs Lavrovs
Krievijas ārlietu ministrs

Diskusijas un runas, ka šis terorakts ir kā revanšs par Krievijas politiku Sīrijā, ir ciniskas. Es nepaskaidrošu sīkāk. Mums beidzot jāapvieno pūliņi, lai cīnītos pret šo ekstrēmistu grupējumu, nevis jādarbojas katram savās interesēs.

Sanktpēterburgā un citur Krievijā drošības dienesti un policija strādā pastiprinātā režīmā. Arī citās pasaules lielpilsētās ievērojami pastiprināta drošība publiskās vietās.

Lasi vēl