“Mēs dziļi nožēlojam, ka esam nonākuši šajā situācijā”; Spānijas valdība pirmoreiz atvainojas policijas ievainotajiem katalāņiem

1 komentārs
“Mēs dziļi nožēlojam, ka esam nonākuši šajā situācijā”; Spānijas valdība pirmoreiz atvainojas policijas ievainotajiem katalāņiem
AFP/LETA

Spānijas valdības pārstāvis piektdien, 6. oktobrī, pirmoreiz atvainojās katalāņiem, kas svētdien tika ievainoti policijas vardarbībā Katalonijas neatkarības referenduma laikā.

Spānijas centrālā valdība policijas vārdā atvainojās cietušajiem.

“Es varu tikai to nožēlot, atvainoties to policistu vārdā, kuri iejaucās,” sacīja Spānijas valdības pārstāvis Katalonijas reģionā Enriks Miljo. “Esmu ļoti noskumis, man ļoti žēl, mēs dziļi nožēlojam, ka esam nonākuši šajā situācijā,” teica Miljo.

Spānijas centrālās valdības preses sekretārs Ignasio Mendess de Vigo vēlāk izteica “nožēlu” par to, ka tika ievainoti cilvēki. “Būtu labi sākt ārstēt šo lūzumu … ar reģionālām vēlēšanām,” viņš sacīja preses konferencē.

Katalonijas politiskie līderi ir draudējuši vienpusēji pasludināt reģiona neatkarību, un Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs ir solījis viņus apturēt.

Piektdien parādījās pirmās pazīmes, ka abas konflikta puses vēlas mazināt saspīlējumu. Pēc vairāku dienu ilgas skarbas retorikas centrālā valdība izteica nožēlu par ievainotajiem un ierosināja Katalonijā sarīkot reģionālās vēlēšanas.

Katalonijas valdības ministrs Santi Vila, kurš ir reģiona valdības vadītāja (prezidenta) Karlesa Pudždemona tuvs sabiedrotais, paziņoja raidsabiedrībai “Rac1”, ka viņa puse apsvērs “pamieru” šajā strīdā, lai izvairītos no tālākām Madrides represijām.

Jau vēstīts, ka tuvojoties pirmdienai, Barselonā spriedze pieaug.

Kopš pagājušās svētdienas policistu vārds katalāņu sarunās izspēlēts bieži, taču ne tajā labākajā nozīmē – joprojām spilgtā atmiņā ir piedzīvotā vardarbība, kas uzliesmoja referenduma laikā – policija sita, grūda, ievainoja balsotājus.

TOP komentāri

  • Viesturs Vecbaštiks - Spānijā
    +1 +1 0

    Viesturs Vecbaštiks - Spānijā

    Kauns par melīgo infurmāciju - neviens (un vēl mazāk iekšlietu ministrs) NAV atvainojies "kataloniešiem". Iekšlietu ministrs tikai izteica nožēlu par sadursmēm, no kurām varēja izvairīties, ja kataloniešu nacionālisti būtu atteikušies no vardarbības. Ministrs arī ļoti skaidri deklarēja, ka pilnīgi atbalsta (tāpat kā Spānijas valdība) Nacionālās Policijas aģentu rīcību. Ja "SKATIES" nav tulku no spāņu valodas - tad tādus jāmeklē, jo nedrīkst "atgremot" aģentūras "Delfi" melīgo informāciju par Kataloniju. Spānijai nav par ko atvainoties, jo Civīlā Gvarde un Nacionālā Policija rīkojās adekvāti un korekti. Lūdzu visādi cienījamo "SKATIES" nenolaisties līdz "Delfi" līmenim un turpināt pasaules notikumus atspoguļot OBJEKTĪVI. Spānija bija, ir un būs vienota un nedalāma.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl