Merkeles un Putina tikšanās notikusi vēsā gaisotnē

Pievienot komentāru
Merkeles un Putina tikšanās notikusi vēsā gaisotnē
Foto: LETA/AFP

Pēc divu gadu pārtraukuma Vācijas kanclere Angela Merkele šodien ieradās vizītē pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina Sočos. Vācijas un Krievijas attiecības jau ilgāku laiku ir ļoti sarežģītas, un vismaz oficiālie paziņojumi pēc tikšanās neliecināja, ka abas puses viedokļos būtu tuvinājušās.

Aiz diplomātiskām frāzēm varēja just, – Maskava un Berlīne palika pie sava viedokļa daudzos šā brīža karstajos jautājumos. Tikšanās, kas aizritēja nenoliedzami saspringtā gaisotnē, sākās ar rezervētu rokasspiedienu Putina Soču rezidences durvju priekšā.

Vācijas kanclere Krievijā ieradās pēc divu gadu pārtraukuma, lai apspriestu gatavošanos vasarā gaidāmajam G20 samitam Hamburgā, taču visvairāk žurnālistu interesēja progress sarunās par konfliktu zonām – Ukrainu un Sīriju.

Angela Merkele

Angela Merkele
Vācijas kanclere

No mūsu puses mērķis paliek tas pats – sasniegt brīdi, kad varam atcelt Eiropas Savienības sankcijas pret Krieviju, bet tas nav iespējams bez Minskas vienošanās īstenošanas dzīvē.

Vienošanās, ko jau gadiem nav izdevies īstenot dzīvē, paredz uguns pārtraukšanu Ukrainā un kontroles atgūšanu pār separātistu sagrābtajiem reģioniem. Otrs reģions, kur katra no lielvarām atbalsta savu konfliktējošo pusi, ir Sīrija.

Vladimirs Putins

Vladimirs Putins
Krievijas prezidents

Mēs stingri nosodām jebkādu ķīmisko ieroču lietojumu. Tie, kuri vainojami Sīrijas civiliedzīvotāju nogalināšanā, ir jāatrod un jāsoda, taču tas darāms tikai pēc rūpīgas un objektīvas izmeklēšanas.

 

Par spīti ASV izlūkdienestu paziņojumiem, Krievija paliek nelokāma, ka vēl esot jāpierāda, vai valdošais Asada režīms maz izmantojis ķīmiskos ieročus uz saviem civiliedzīvotājiem.