Komentāri
“The Independent”: Putins un Merkele slepus lemj Ukrainas nākotni
Foto: AP/SCANPIX

Krievija un Vācija sadarbojusies, lai izstrādātu slepenu plānu Ukrainas krīzes izbeigšanā, ziņo britu medijs “The Independent”.

Valstu līderu Vladimira Putina un Angelas Merkeles slepenajam plānam ir divi galvenie mērķi: stabilizēt Ukrainas robežu un nodrošināt finanšu nedienu māktajai Ukrainai stipru ekonomisku atspaidu, proti, jaunu vienošanos enerģētikas jomā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Problēma slēpjas tajā, ka Krievija vēlas, lai starptautiskā sabiedrība akceptētu Krimas okupāciju un atzītu šīs teritorijas pievienošanu Krievijai par likumīgu. Medijs raksta, ka šis solis daudziem Apvienoto nāciju organizācijas (ANO) biedriem varētu šķist nepieņemams.

Anonīms avots, kas esot informēts par slepenajām A. Merkeles un V. Putina sarunām, ziņojis, ka pirmā stabilizācijas plāna daļa paredz – Krievijai jāpārtrauc militārais un finansiālais atbalsts situācijas destabilizācijai Austrumukrainā, kur uzdarbojas separātistu grupas.

Tajā pašā laikā Ukrainas prezidentam Petro Porošenko vajadzētu piekrist noteikumam, ka Ukraina atsakās no idejas pievienoties NATO. Apmaiņā pret to V. Putins solot neiejaukties Ukrainas centienos padarīt ciešākas tirdzniecības saites ar Eiropu.

Tāpat vienošanās paredz, ka Ukrainai tiktu piedāvāts jauns līgums ar Krievijas gāzes milzi ”Gazprom”. Patlaban Ukrainai un Krievijai nav slēgtas nekādas vienošanās par dabasgāzes piegādēm, turklāt Ukrainas gāzes krājumi varētu izbeigties vēl pirms ziemas.

Krievija varētu arī kompensēt Ukrainai Krimas pussalas aneksiju, samaksājot krīzes skartajai valstij vienu miljardu ASV dolāru.

Izdevums vēsta, ka slepenās sarunas sākās vēl pirms pasažieru lidmašīnas ”Malaysia Airlines” notriekšanas. Notiekošajām sarunām pietuvinātas personas norādījušas, ka plāna īstenošana vēl arvien varētu notikt.

Lasi vēl