Merkele: Ukrainas miera iniciatīvas veiksme nav garantēta

Pievienot komentāru
Merkele: Ukrainas miera iniciatīvas veiksme nav garantēta
Foto: LETA

Vācijas kanclere Angela Merkele sestdien atzina, ka viņas pēdējam mēģinājumam apturēt karadarbību Ukrainas austrumos veiksme nav garantēta, taču uzsvēra, ka ir vērts mēģināt.

“Nav skaidrs, vai sarunas būs veiksmīgas, taču, manuprāt, tās ir tā vērtas, lai riskētu,” savā uzrunā Minhenes drošības konferencē paziņoja Merkele, komentējot savu tikšanos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kurā piedalījās arī Francijas līderis Fransuā Olands.

Vienlaikus kanclere atkārtoti apsūdzēja Krieviju starptautisko tiesību pārkāpšanā, brīdinot, ka tiem, “kas vēlas būt starptautiskās sabiedrības locekļi, jāpieņem starptautiskās sabiedrības vērtības”.

Makeins kritizē Merkeles “nomierināšanas politiku”

Tikmēr ASV senators Džons Makeins izteicies, ka Vācijas kancleres Angelas Merkeles politika Ukrainas jautājumā atgādinot rietumvalstu nomierināšanas politiku, kas pirms Otrā pasaules kara tika piekopta pret nacistiskās Vācijas vadoni Ādolfu Hitleru.

Šādu viedokli Makeins paudis intervijā vācu sabiedriskajam televīzijas kanālam ZDF, kuru pilnībā paredzēts pārraidīt svētdien.

“Vērojot Vācijas valdības politiku Ukrainas jautājumā, var rasties iespaids, ka viņai nav ideju vai ka viņai ir vienaldzīga cilvēku slepkavošana Ukrainā,” atzinis senators.

Vienlaikus viņš norādījis, ka esot vīlies eiropiešu politikā, taču neko citu arī neesot gaidījis.

Laikraksts norāda, ka Makeins vada abu partiju senatoru grupu, kas nesen mudināja ASV prezidentu Baraku Obamu apgādāt Ukrainu ar ieročiem, lai tā varētu pretoties Krievijas agresijai.

Makeina izteikumi jau izsaukuši sašutumu vācu politiķu aprindās, un Merkeles vadītās Kristīgo demokrātu savienības (CDU) ģenerālsekretārs Pēters Taubers esot pieprasījis senatoram atvainoties par saviem vārdiem.

“Par laimi, mums ir kanclere, kas domā, ko runā, nevis rīkojas kā kovbojs,” tviterī norādījis Taubers.