Merkele noraida iespēju atlaist Grieķijas parādus

Komentāri
Merkele noraida iespēju atlaist Grieķijas parādus
(Foto: LETA)

  Vācijas kanclere Angela Merkele sestdien noraidīja iespēju atlaist parādus Grieķijai, ko tās jaunā valdība izvirzījusi par savu prioritāti.

“Parādus pēc paša gribas jau atlaiduši privātie kreditori, bankas Grieķijas parādu jau ir samazinājušas par miljardiem,” intervijā laikrakstam Hamburger Abendblatt pavēstīja Merkele. “Es neparedzu jaunu parādu atlaišanu.”

“Eiropa turpinās izrādīt savu solidaritāti ar Grieķiju, kā arī ar citām krīzes smagi skartām valstīm, ja šīs valstis veic reformas un izmaksu samazināšanas pasākumus,” norādīja kanclere.

Eiropas Savienība (ES) un Vācija brīdinājusi, ka sagaidāms niecīgs atbalsts Grieķijas jaunās valdības iecerei parādsaistības samazināt uz pusi.

Kā ziņots, svētdien notikušajās parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās uzvarēja kreiso ekstrēmistu partija SYRIZA, kas sola pārskatīt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem.

Grieķijas valdība jau šonedēļ pārsteidza Briseli, paziņojot par radikālu valsts glābšanas programmas pārskatīšanu, solot atcelt vairākus desmitus privatizāciju darījumu, par kuriem vienošanos ar kreditoriem panāca iepriekšējā valdība.

Tāpat valdība paziņoja, ka atcels kreditoriem paustos svarīgākos budžeta solījumus, atjaunos minimālo algu līdz pirmskrīzes līmenim un darbā pieņems vairākus tūkstošus atlaisto valsts ierēdņu.

Grieķija starptautisko finansiālo palīdzību pēdējo gadu laikā lūgusi divreiz un tās kopējais apmērs sasniedzis 240 miljardus eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl