Komentāri
Merkele neiebilst pret Ukrainas pievienošanos Putina Eirāzijas Savienībai
FOTO: LETA

Vācijas kanclere Angela Merkele paziņojusi, ka Ukraina var pievienoties Krievijas prezidenta Vladimira Putina lolotajai Eirāzijas Savienībai, ja to vēlas. Eksperti norāda, ka šis paziņojums norāda uz Merkeles vēlmi salabt ar Putinu, vēsta Euobserver.

“Ja Ukraina paziņos – mēs ejam Eirāzijas Savienības virzienā, Eiropas Savienība necels “lielu brēku”, bet iestāsies par Ukrainas tiesībām brīvi izvēlēties,” paudusi Vācijas kanclere.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Merkele uzsvērusi, ka, tāpat kā daudzi citi, viņa vēlas atrast tādu situācijas risinājumu, kas nebūtu smags trieciens Krievijai. “Mēs vēlamies labas tirdzniecības attiecības ar Krieviju. [..] Mēs [Vācija] esam atkarīgi viens no otra, un pasaulē ir daudz citu konfliktu, kuru risināšanā [Vācijai ar Krieviju] vajadzētu sadarboties, tāpēc ceru, ka varam panākt progresu,” piebilda Merkele.

Merkele sestdien, 23.augustā, vizītē viesojās Kijevā, kur “sagatavoja augsni” otrdien, 26.augustā, Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā ieplānotajām miera sarunām starp Ukrainas prezidentu Petro Porošenko un Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Merkele gan pauda – nevajadzētu lolot pārāk lielas cerības, ka ieplānotās sarunas iezīmēs strauja progresa sākumu situācijas stabilizēšanā Ukrainas austrumos.

Pašlaik situācija aizvien ir nokaitēta – vēl pirmdien Ukrainā no Krievijas teritorijas iebrauca bruņutransporta kolonna, turpinās arī bruņotas sadursmes.

Tikmēr Krievija paziņojusi, ka plāno vēl vienu humānās palīdzības kravu uz Ukrainu.

Krievija ieplānojusi izmantot to pašu maršrutu, pa kuru jau devās baltās ”Kamaz” kravas automašīnas. Ukraina par šo Krievijas nodomu jau esot informēta.

Tā saucamā humānās palīdzības krava uz Ukrainu daudzviet pasaulē raisījusi versijas, vai konvojā ietilpstošās kravas automašīnas netiek izmantotas, lai Ukrainā nogādātu militāro tehniku.

Lasi vēl