Merkele dod cerību Īrijas robežas jautājuma atrisināšanai

Pievienot komentāru
Merkele dod cerību Īrijas robežas jautājuma atrisināšanai
EPA/SCANPIX

Ar nelielu cerību stariņu no savas vizītes Vācijā mājās var atgriezties Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons. Viens no lielākajiem strīdus iemesliem starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību (ES) “Brexit” jautājumā ir: ko darīt ar Īrijas un Ziemeļīrijas robežu.

Vācijas kanclere Angela Merkele trešdien pēc tikšanās ar Džonsonu pauda pārliecību, ka iespējams atrast Īrijas robežas jautājuma risinājumu vēl pirms Lielbritānija 31. oktobrī pamet ES. Merkele norādīja, ka tā dēvētais pagaidu risinājums ticis iecerēts kā īslaicīgs pasākums, lai izvairītos no robežkontroles atjaunošanas uz Īrijas un Ziemeļīrijas robežas, un ES rēķinājusies ar to, ka abas puses pēc diviem gadiem atrastu alternatīvu risinājumu.

“Taču, iespējams, mēs varam atrast [šo risinājumu] nākamo 30 dienu laikā. Kāpēc ne? Tad mēs tiekam daudz tālāk,” medijiem sacīja Merkele.

Džonsons atkārtoti akcentēja, ka pagaidu risinājumam ir “smagi, smagi defekti” un ka no tā nepārprotami jātiek vaļā. Tas radītu iespēju ļoti strauji panākt progresu turpmākajās sarunās.

Eiropas Komisija vēl šonedēļ noraidīja Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona prasību atteikties no tā dēvētā pagaida risinājuma Īrijas robežas jautājumā, lai panāktu vienošanos par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES.