Merkele cenšas kliedēt bažas par Krievijas klātbūtni ES gaisa telpā

1 komentārs
Merkele cenšas kliedēt bažas par Krievijas klātbūtni ES gaisa telpā
FOTO: LETA

Vācijas kanclere Angela Merkele centusies kliedēt bažas, kas izskanējušas pēc NATO paziņojuma par neierasti lielu Krievijas bruņoto spēku aktivitāti Eiropas gaisa telpā.

NATO vakar ziņoja, ka pēdējo divu dienu laikā konstatētas četras Krievijas armijas lidmašīnu grupas, kas veikušas nozīmīgus militāros manevrus.

Arī šodien NATO patruļlidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu robežas konstatēja Krievijas iznīcinātāju un transporta lidmašīnu. Krievijas aktivitātes ir radījušas zināmu satraukumu tās kaimiņvalstīs. To kliedēt šodien centās Vācijas kanclere Angela Merkele.

“Protams, gaisa telpa tiek novērota. Mēs esam atbildīgi arī par Baltijas gaisa telpas monitoringu. Pēdējo mēnešu laikā ir bijusi liela aktivitāte, kas saistīta ar Krievijas armijas nodarbībām, taču šobrīd mani neuztrauc iespēja, ka varētu notikt vērienīgāks gaisa telpas robežu pārkāpums,” norāda Angela Merkele.

Arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs šodien pavēstīja, ka alianse “saglabā modrību” un NATO gaisa telpas pārkāpums šonedēļ nav noticis.

1 komentārs