Komentāri
Merkele aicina noteikt jaunas sankcijas promaskaviskajiem kaujiniekiem
FOTO: SCANPIX

Reaģējot uz promaskavisko kaujinieku Ukrainas austrumos sarīkotajām pseidovēlēšanām, Rietumu sankciju sarakstos būtu jāiekļauj jauni Donbasa kaujinieku grupējumu cilvēki, trešdien sacīja Vācijas kanclere Angela Merkele.

“Mums no jauna ir jāparaugās uz iespēju iekļaut [sankciju sarakstā] zināmus cilvēkus, kas pēc šīm neleģitīmajām vēlēšanām kontrolē Austrumukrainu,” žurnālistiem sacīja kanclere.

Merkele arī akcentēja, ka nav nekādu plānu par sankciju atcelšanu tuvākajā laikā.

“Mēs gribētu atcelt sankcijas, bet, kā es to saredzu, šī situācija tāda nav,” viņa sacīja, atgādinot, ka svētdien notikušās pseidovēlēšanas neatbilst Minskā septembrī parakstītajam pamiera līgumam.

Merkele uzsvēra, ka pamiera vienošanās ir jāpilda, un solīja humāno palīdzību Ukrainas austrumiem.

“Mums ir jādara viss iespējamais, lai šie cilvēki vienkārši pārciestu ziemu,” norādīja Merkele.

Neraugoties uz starptautiskās sabiedrības protestiem, svētdien Ukrainas austrumu reģionos, kurus kontrolē promaskaviskie kaujinieki, notika reģionālo līderu un likumdevēju sapulču “vēlēšanas”.

Tās jau nosodījusi Eiropas Savienība un ASV. Savukārt Maskava apliecinājusi, ka “cienīs iedzīvotāju gribas izpausmi”, kas notikusi šajā balsojumā.

Ukrainas valdība svētdienas balsojumu nodēvējusi par “farsu”.

Konflikts Ukrainā aizsākās februārī, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl