Mēnesi pēc ugunsgrēka Parīzes Dievmātes katedrālē skatam paveras liesmu nodarītais posts

Pievienot komentāru
Mēnesi pēc ugunsgrēka Parīzes Dievmātes katedrālē skatam paveras liesmu nodarītais posts
REUTERS/SCANPIX

Trešdien, 15. maijā, apritēja mēnesis, kopš Parīzes Dievmātes katedrālē izcēlās postošs ugunsgrēks.

Kā vēsta aģentūra “Reuters”, šobrīd katedrāles iekšienē skatam paveras liesmu nodarītais posts.

Ugunsgrēks katedrālē izcēlās 15. aprīlī, tas nodarījis plašus postījumus pasaulslavenajam dievnamam. Ugunsdzēsējiem izdevies izglābt 850 gadus senās būves akmens pamatstruktūru, taču liesmas iznīcinājušas jumtu un citas katedrāles būvdetaļas, tostarp sabruka katedrāles torņa 93 metrus augstā smaile.

Ugunsgrēkā izkusa jumta un torņa celtniecībā izmantotais svins, un iedzīvotāji rajonā ap katedrāli vairākus mēnešus pēc ugunsgrēka var nonākt saskarsmē ar svina putekļiem.

Iepriekš izskanējis, ka Parīzes Dievmātes katedrāles restaurācijas darbos iesaistītie strādnieki nav ievērojuši noteikumus, kas objektā aizliedz smēķēt, tā medijiem atzinis atbildīgā uzņēmuma pārstāvis, vienlaikus noliedzot, ka pastāvētu jebkāda saistība starp šo pārkāpumu un pagājušās nedēļas postošo ugunsgrēku.

”Bija daži kolēģi, kas laiku pa laikam pārkāpa šos noteikumus, un mēs to nožēlojam,” ziņu aģentūrai AFP sacīja stalažu un jumta darbu uzņēmuma ”Le Bras Freres” pārstāvis. ”Izsmēķis nekādā gadījumā nevarēja izraisīt Dievmātes katedrāles ugunsgrēku.”