Melnkalnes prezidenta krēslā atgriežas Džukanovičs

Komentāri
Melnkalnes prezidenta krēslā atgriežas Džukanovičs
Foto: EPA / LETA

Svētdien Melnkalnē aizvadītajās prezidenta vēlēšanās triumfējis ilggadējais premjers un uz Rietumiem orientētais Milo Džukanovičs.

Sešas reizes pabijis premjera amatā, bet tūkstošgades mijā – arī prezidenta krēslā, Džukanovičs šo vietu ieņems atkal.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Provizoriskie rezultāti vēsta par viņa uzvaru, saņemot vairāk nekā 53% balsu. Savas kampaņas priekšplānā Džukanovičs izvirzīja Melnkalnes lielāku tiekšanos uz Rietumiem, kas iekļauj arī iestāšanos Eiropas Savienībā, par ko Balkānu valstī diskutēts jau gadiem ilgi.

“Dāmas un kungi, es vēlētos pavēstīt, ka esam sasnieguši vēl vienu vērtīgu uzvaru eiropeiskai Melnkalnes nākotnei. Šo vēlēšanu rezultātu es uztveru kā mūsu valsts tiekšanos uz Eiropas vērtībām un standartiem, un pilnvērtīgu dalību Eiropas Savienībā,” savā uzrunā sacīja Džukanovičs.

Otrajā vietā Džukanovičs atstāja opozīcijas līderi un vairāk prokrievisko vēlētāju atbalstīto Mladenu Bojaniču.

Pats Džukanovičs bijis ievērojamākā politiskā figūra valstī jau kopš 90. gadu beigām. 2016. gadā viņš noslēdza savu termiņu premjera amatā, taču pērn atgriezās politikā, paziņojot par kandidēšanu savas Sociālistu demokrātiskās partijas sastāvā.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl