“Melnās kāzas”: spridzinātāja pašnāvnieka nogalināto kāzinieku skaits Kabulā pieaudzis līdz 80

0 Komentāru
“Melnās kāzas”: spridzinātāja pašnāvnieka nogalināto kāzinieku skaits Kabulā pieaudzis līdz 80
AP/SCANPIX, AFP/SCANPIX

Afganistānas galvaspilsētā Kabulā nedēļas nogalē terorista pašnāvnieka sarīkotajā sprādzienā kāzu svinībās nogalināto skaits jau pieaudzis līdz 80, trešdien informēja Iekšlietu ministrija.

Svētdien tika ziņots, ka terorists pašnāvnieks, uzspridzinoties kāzu svinību zālē, nogalinājis 63 cilvēkus. Taču slimnīcās miruši vēl 17 sprādzienā ievainotie, tāpēc nogalināto skaits pieaudzis līdz 80, trešdien sacīja Iekšlietu ministrijas preses sekretārs Nasrats Rahimi.

Eksplozijā ievainoti vairāk nekā 180 cilvēku.

Sprādziens notika kāzu svinību zālē netālu no skatuves, uz kuras uzstājās mūziķi un pie kuras bija sapulcējušies daudz cilvēku.

Bojāgājušo un ievainoto vidū ir sievietes un bērni.

Uz svinībām bija ieradušies vairāk nekā 1000 cilvēku.

Par teroraktu uzņēmies atbildību sunnītu ekstrēmistu grupējums “Islāma valsts”. Tā internetā izplatītajā paziņojumā teikts, ka uzbrukumu veicis “Islāma valsts” kaujinieks no Pakistānas.

Kāzu svinību zāle, kurā notika terorakts, atrodas Kabulas rietumu rajonā, kur dzīvo daudz hazareju minoritātes pārstāvju. “Islāma valsts” regulāri uzbrūk hazarejiem, kas ir šiīti. “Islāma valsts” šiītus uzskata par neticīgajiem.

Cits sunnītu ekstrēmistu grupējums “Taliban”, kas arī ir uzbrucis hazarejiem, izplatīja paziņojumu, kurā nosodīja šo uzbrukumu un nodēvēja to par “aizliegtu un neattaisnojamu rīcību”.
0 Komentāru