“Melnās kastes” dati liecina, ka pirms aviokatastrofas Ēģiptē bija dzirdami dīvaini trokšņi

0 Komentāru
“Melnās kastes” dati liecina, ka pirms aviokatastrofas Ēģiptē bija dzirdami dīvaini trokšņi
Foto: AFP / LETA

Eksperti sākuši atšifrēt Krievijas lidmašīnas tā dēvētās “melnās kastes”, kas varētu palīdzēt noskaidrot sestdienas traģēdijas iemeslus. Pirmie neoficiālie dati liecina, ka īsi pirms lidmašīnas nogāšanās bijuši dzirdami neparasti trokšņi.

Tie neesot raksturīgi skaņām, kādas rodas standarta lidojumā. Šobrīd galvenā versija ir, ka brīdi, pirms lidmašīna pazuda no radaru ekrāniem, reisu piemeklējusi ārkārtas situācija, un pilotiem nav bijis pat laika nosūtīt trauksmes signālu. Precīzi notikušā apstākļi būs zināmi pēc kāda laika, jo pilnīga “melno kastu” analīze varētu aizņemt vairākas nedēļas.

“”Melno kastu” atšifrēšana tik tiešām ir sākusies – taču tas ir tikai pats sākums. Šī izmeklēšana var ilgt nedēļām, ne dienām, jo tas ir ļoti precīzs un sarežģīts uzdevums, nevienam nevajadzētu steigties ar pārsteidzīgiem secinājumiem,” citēts Krievijas vēstnieks Ēģiptē Sergejs Kripičenko.

Skaties foto:

Joprojām turpinās arī darbi lidmašīnas avārijas vietā – Ēģiptes Sīnāja pussalā. Krievijas mediji vēsta, ka notikuma vietā atrasti vairāki objekti, kas nevarēja būt lidmašīnas. Jāatgādina, ka avārijā dzīvību zaudēja visi lainerī bijušie 224 cilvēki.

0 Komentāru