Komentāri
“Melnās kastes” dati liecina, ka pirms aviokatastrofas Ēģiptē bija dzirdami dīvaini trokšņi
Foto: AFP / LETA

Eksperti sākuši atšifrēt Krievijas lidmašīnas tā dēvētās “melnās kastes”, kas varētu palīdzēt noskaidrot sestdienas traģēdijas iemeslus. Pirmie neoficiālie dati liecina, ka īsi pirms lidmašīnas nogāšanās bijuši dzirdami neparasti trokšņi.

Tie neesot raksturīgi skaņām, kādas rodas standarta lidojumā. Šobrīd galvenā versija ir, ka brīdi, pirms lidmašīna pazuda no radaru ekrāniem, reisu piemeklējusi ārkārtas situācija, un pilotiem nav bijis pat laika nosūtīt trauksmes signālu. Precīzi notikušā apstākļi būs zināmi pēc kāda laika, jo pilnīga “melno kastu” analīze varētu aizņemt vairākas nedēļas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“”Melno kastu” atšifrēšana tik tiešām ir sākusies – taču tas ir tikai pats sākums. Šī izmeklēšana var ilgt nedēļām, ne dienām, jo tas ir ļoti precīzs un sarežģīts uzdevums, nevienam nevajadzētu steigties ar pārsteidzīgiem secinājumiem,” citēts Krievijas vēstnieks Ēģiptē Sergejs Kripičenko.

Skaties foto:

Joprojām turpinās arī darbi lidmašīnas avārijas vietā – Ēģiptes Sīnāja pussalā. Krievijas mediji vēsta, ka notikuma vietā atrasti vairāki objekti, kas nevarēja būt lidmašīnas. Jāatgādina, ka avārijā dzīvību zaudēja visi lainerī bijušie 224 cilvēki.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl