Melnais gads Eiropā: Vācijā vien šogad sarīkoti pieci asiņaini uzbrukumi

Komentāri
Melnais gads Eiropā: Vācijā vien šogad sarīkoti pieci asiņaini uzbrukumi
FOTO: LETA

Eiropu šogad satricinājuši vairāki asiņaini terorakti – lielākie no tiem Briselē un Francijā. Tikmēr Vācijā šis ir jau piektais asiņainais uzbrukums gada laikā.

Pirmais notika 18. jūlijā Vācijas dienvidos, netālu no Vircburgas pilsētas. Kāds vīrietis ar cirvi uzbruka vilciena pasažieriem, ievainojot četrus cilvēkus. Toreiz izmeklēšanā atklājās, ka noziegumu pastrādāja 17 gadus vecs jaunietis no Afganistānas, kurš radikalizējies internetā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc nedēļas – vēl viens asiņains slaktiņš. 22. jūlijā 22 gadus vecs Vācijas un Irānas dubultpilsonis sarīkoja bruņotu apšaudi iepirkšanās centrā Minhenē. Uzbrucējs, kliedzot  “Allahu Akbar” jeb ”Dievs ir visuvarens”, nogalināja deviņus, bet ievainoja 26 cilvēkus.

Divas dienas vēlāk, 24. jūlijā, Ansbahas pilsētā Bavārijā bēgļa statusu nesaņēmis patvēruma meklētājs no Sīrijas sarīkoja sprādzienu, kurā pats gāja bojā. Sprādzienā ievainoti 12 cilvēki. 27 gadus vecais vīrietis iedarbinājis mugursomā esošu spridzināšanas iekārtu, kad viņam atteikta ieeja festivālā.

Tajā pašā dienā Reitlingenes pilsētā kāds ar mačeti bruņots 21 gadu vecs patvēruma meklētājs no Sīrijas nogalinājis grūtnieci un ievainojis vēl divus cilvēkus.

Vakar notikušais uzbrukums bojāgājušo un cietušo ziņā ir traģiskākais – dzīvību zaudējuši 12 cilvēki, bet ievainoti vēl vismaz 50.

Visos iepriekšējos gadījumos atbildību par notikušo uzņēmies teroristu grupējums ”Daesh”. Baisā teroraktu statistika pamatīgi iedragājusi Angelas Merkeles reputāciju. Vācijas sabiedrība asi kritizē viņas īstenoto atvērto durvju politiku, norādot, ka līdz ar bēgļu tūkstošiem Vācijā ieradušās teroristu bandas.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl