Melnais gads Eiropā: Vācijā vien šogad sarīkoti pieci asiņaini uzbrukumi

Komentāri
Melnais gads Eiropā: Vācijā vien šogad sarīkoti pieci asiņaini uzbrukumi
FOTO: LETA

Eiropu šogad satricinājuši vairāki asiņaini terorakti – lielākie no tiem Briselē un Francijā. Tikmēr Vācijā šis ir jau piektais asiņainais uzbrukums gada laikā.

Pirmais notika 18. jūlijā Vācijas dienvidos, netālu no Vircburgas pilsētas. Kāds vīrietis ar cirvi uzbruka vilciena pasažieriem, ievainojot četrus cilvēkus. Toreiz izmeklēšanā atklājās, ka noziegumu pastrādāja 17 gadus vecs jaunietis no Afganistānas, kurš radikalizējies internetā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc nedēļas – vēl viens asiņains slaktiņš. 22. jūlijā 22 gadus vecs Vācijas un Irānas dubultpilsonis sarīkoja bruņotu apšaudi iepirkšanās centrā Minhenē. Uzbrucējs, kliedzot  “Allahu Akbar” jeb ”Dievs ir visuvarens”, nogalināja deviņus, bet ievainoja 26 cilvēkus.

Divas dienas vēlāk, 24. jūlijā, Ansbahas pilsētā Bavārijā bēgļa statusu nesaņēmis patvēruma meklētājs no Sīrijas sarīkoja sprādzienu, kurā pats gāja bojā. Sprādzienā ievainoti 12 cilvēki. 27 gadus vecais vīrietis iedarbinājis mugursomā esošu spridzināšanas iekārtu, kad viņam atteikta ieeja festivālā.

Tajā pašā dienā Reitlingenes pilsētā kāds ar mačeti bruņots 21 gadu vecs patvēruma meklētājs no Sīrijas nogalinājis grūtnieci un ievainojis vēl divus cilvēkus.

Vakar notikušais uzbrukums bojāgājušo un cietušo ziņā ir traģiskākais – dzīvību zaudējuši 12 cilvēki, bet ievainoti vēl vismaz 50.

Visos iepriekšējos gadījumos atbildību par notikušo uzņēmies teroristu grupējums ”Daesh”. Baisā teroraktu statistika pamatīgi iedragājusi Angelas Merkeles reputāciju. Vācijas sabiedrība asi kritizē viņas īstenoto atvērto durvju politiku, norādot, ka līdz ar bēgļu tūkstošiem Vācijā ieradušās teroristu bandas.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl