Meksikas pilsētā, kur tika atrasts masu kaps, kontroli pārņēmusi armija

0 Komentāru
Meksikas pilsētā, kur tika atrasts masu kaps, kontroli pārņēmusi armija
Foto: REUTERS/SCANPIX

Meksikas federālās policijas spēki un armija pārņēmusi kontroli valsts dienvidu pilsētā Igvalā, kur nedēļas nogalē tika uziets masu kaps ar aptuveni 30 nogalinātu cilvēku mirstīgajām atliekām.

Jau ziņots, ka amatpersonas lēš, ka tās pieder studentiem, kuri mīklaini pazuda septembra beigās. Pēdējo reizi studenti, kas bija ieradušies minētajā reģionā, lai piedalītos skolotāju tiesību atbalsta pasākumos, bija redzēti, kad viņiem ar spēku lika iekāpt policijas mikroautobusos. Kā norāda aculiecinieki, pēc tam, kad studenti bija sakāpuši transportlīdzekļos, policija pa tiem atklāja uguni, nogalinot sešus no demonstrantiem. Saistībā ar šo notikumu aizturēti 20 policisti. Mediji ziņo, ka pilsētas policija esot saaugusi ar vietējo narkobandu.

Patlaban Igvalā ievesti vairāk nekā četri simti federālo policistu un karavīru. Viņu uzdevums būs rūpēties par drošību un kārtību.

Amatpersonas norāda, ka šobrīd visi Igvalas policisti ir atbruņoti un nosūtīti uz militāro bāzi, kur tiks pārbaudīts, vai viņu ieroči nav izmantoti noziegumos.

Šobrīd ir aizturēti 22 likumsargi un astoņi vietējās narkobandas locekļi.

Meksikas prezidents sola, ka vainīgie tiks saukti pie atbildības.

0 Komentāru