Meksikas narkobarons ”El Čapo” nomaina juristu komandu

1 komentārs

Hoakins “El Čapo” Guzmans, aizturētais Meksikas Sinaloas narkotiku karteļa vadītājs šodien pastiprinātos drošības apstākļos tika nogādāts Bruklinas Federālajā tiesā Ņujorkā.

Karteļa boss savai aizstāvībai pret izvirzītajām apsūdzībām ir nolīdzis dažus no pašiem labākajiem juristiem, un šo komandu vada Džefrijs Lihtmans, kas pazīstams ar veiksmīgo sniegumu mafijas bosa Džona Goti lietā – Goti tika attaisnots apsūdzībā par krāpniecību 25 miljonu dolāru apmērā.

Šodienas “El Čapo” vizīte tiesā notiek pēc viņa iniciatīvas, lai paziņotu par līdzšinējo federālo advokātu nomaiņu pret Lihtmanu un viņa komandu.

60 gadus vecajam narkobaronam ir izvirzītas apsūdzības par būtisku lomu vērienīgā kokaīna, heroīna un metamfetamīna kontrabandā, kas kļuvusi par iemeslu desmit gadus ilgam narkotiku karam Meksikā, kurā gājuši bojā vairāk nekā 100 000 cilvēku.

ASV varasiestādes arī vēlas no Guzmana 14 miljardus dolāru, kas, kā tiek lēsts, iegūti narkotiku kontrabandā, taču Meksikas varasiestādes jau norādījušas, ka līdz šim neesot atradušas nevienu dolāru narkobarona naudas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl