Meksikas Augstākā tiesa dekriminalizē marihuānu izklaidei

1 komentārs
Meksikas Augstākā tiesa dekriminalizē marihuānu izklaidei
FOTO: Flickr

Meksikas Augstākā tiesa pirmdien dekriminalizējusi marihuānas lietošanu izklaides nolūkos.

“Šodien ir vēsturiska diena brīvībām,” paziņojis tiesas priekšsēdētājs Arturo Saldivars pēc tam, kad astoņi no 11 tiesnešiem atzina, ka veselības likumā noteiktais marihuānas lietošanas aizliegums ir antikonstitucionāls.

Tiesa šo lēmumu pieņēmusi, jo Kongress līdz tiesas iepriekš noteiktajam termiņam – 30.aprīlim – nav spējis legalizēt “zālītes” lietošanu izklaides nolūkā.

Lai gan Kongresa apakšpalāta attiecīgu likumprojektu pieņēma jau martā, Senāts to joprojām nav apstiprinājis.

Aprīlī valdošais vairākums Senātā lēma, ka debates pirms galīgā balsojuma tiek atliktas līdz septembrim.

Tomēr marihuānas legalizācijas atbalstītāji apgalvo, ka tiesas spriedums atstājis “zālītes” lietotājiem daudz neskaidrību.

Nevalstiskā organizācija “Meksika vienota pret noziedzību” norāda,  ka tiesa nav dekriminalizējusi “darbības, kas nepieciešamas, lai tiktu pie patērēšanas”, tostarp audzēšanu, transportēšanu un glabāšanu.

Spriedums jautājumā par marihuānas patērēšanu, audzēšanu un izplatīšanu atstājis “juridisku vakuumu,” atzīst organizācija, aicinot Kongresu apstiprināt nepieciešamās normas.

Marihuānas lietošana medicīniskiem mērķiem Meksikā dekriminalizēta jau 2017.gadā.

Aicinājumi dekriminalizēt “zālīti”, daļēji tiek pamatoti, apgalvojot, ka tas mazināšot ar narkotiku tirdzniecību saistīto vardarbību, kas katru gadu Meksikā prasa tūkstošiem dzīvību.

Kopš valdība 2006.gadā cīņā ar narkotiku tirgotāju karteļiem iesaistījusi armiju, valstī notikuši vairāk nekā 300 000 slepkavību.

1 komentārs