Meksika sašutusi par Trampa nodomu tiešām būvēt sienu uz ASV robežas

0 Komentāru

Daudzi to uzskatīja par seklu priekšvēlēšanu solījumu, bet izrādās, – Donalds Tramps to bija domājis pavisam nopietni. Runa ir par sienu starp Meksiku un ASV. Ir parakstīts rīkojums tās būvniecības uzsākšanai, par spīti tam, ka Meksika atkal un atkal apliecina, ka tai ne prātā nenāk maksāt par Trampa sienu.

Šis paraksts, iespējams, ieies vēsturē kā visvairāk gaidītais un reizē – visneprātīgākais visā Trampa prezidentūras laikā. Jaunais prezidents tiešām pilda kampaņu solījumu būvēt sienu uz robežas ar Meksiku.

Par spīti Trampa ilūzijām, Meksika vēlreiz apliecinājusi, ka negrasās šo vājprātu finansēt.

Pie Sandjego, Kalifornijā, jau šobrīd ir siena ar Meksiku – līdzīga tai, kādu vēlas būvēt Tramps visā dienvidu pierobežā, bet tā savu funkciju tikpat kā nepilda. Imigranti tiek pāri, ja ne pa virszemi, tad pazemi – pa apgaismotiem tuneļiem, ko izmanto gan narkotiku, gan cilvēku pārvadāšanai.

Sašutuši ir ne tikai meksikāņi. Denverā un Sanfrancisko izgājuši cilvēki, protestējot pret Trampa politiku. Reizē ar lēmumu par sienu prezidents parakstījis arī citu rīkojumu – atņemt finansējumu tām pilsētām, kuras kalpo kā patvērums un nearestē nelegālos imigrantus.

Par spīti protestiem, Tramps ir apņēmības pilns sienas būvniecību uzsākt tuvāko mēnešu laikā.

0 Komentāru