Komentāri
Meksikā pie bezmaksas brauciena var tikt, desmit reizes pietupjoties
Foto: Razi Marysol Machay/Flickr

Meksika nākusi klajā ar visai asprātīgu risinājumu, kā mudināt iedzīvotājus aktīvāk pievērsties sportam. Proti, ja cilvēks izpilda desmit pietupienus, viņš tiek pie bezmaksas biļetes autobusā.

Šo īpatnējo kampaņu organizē Meksikas pilsētas Veselības ministrija, un tās ietvaros viens no interesantākajiem objektiem ir tā dēvētās veselības stacijas. Tajās visiem cilvēkiem, kuri izpilda pietupienus, piešķir bezmaksas biļeti braucienam. Kampaņas ietvaros kopumā paredzēts izdalīt 50 tūkstošus šādu biļešu.

Šādas stacijas ir iekārtotas 30 vietās pilsētā. Stacijas ir aprīkotas ar elektronisku skaitītāju, kas aicina izpildīt 10 pietupienus. Pēc katra atsevišķa pietupiena, ierīce dalās ar padomiem, kā sākt veselīgāku dzīvesveidu.

Sabiedriskā transporta pasažieri skaidro, ka ir sajūsmā par šādu ideju – īpaši viņus priecē, ka balvas var izvēlēties paši. Ja cilvēks neizvēlas paņemt sabiedriskā transporta biļeti uzreiz, bet veic trīs šādas pietupienu sērijas un katrai no tām jābūt atšķirīgā stacijā – viņš iegūst pretstresa bumbiņu. Savukārt, ja cilvēks sakrāj piecas šādas pietupienu sērijas, viņš iegūst soļu skaitītāju.

Meksika ierindojas otrajā vietā pasaulē starp valstīm, kur ir vislielākais aptaukojušos iedzīvotāju īpatsvars. Pirmo vietu ieņem ASV. Meksikas valdības aplēses liecina, ka Meksikā ir 37 miljoni iedzīvotāju ar lielu lieko svaru.

Lasi vēl