Pievienot komentāru

Meksikas pilsētā Kuljakanā ceturtdien izcēlušās intensīvas apšaudes, varasiestādēm medījot vairākus desmitus no vietējā cietuma izbēgušos ieslodzītos.

Vienlaikus tiek ziņots, ka varasiestādēm izdevies aizturēt vienu no Sinaloas karteļa līdera Hoakina “El Čapo” Gusmana dēliem.

Meksikas drošības ministrs Alfonso Duraso apstiprinājis, ka aizturēts vīrietis, kurš sevi identificē kā Ovidio Gusmanu-Lopesu. “El Čapo” dēli daļēju kontroli pār noziedzīgo grupējumu pārņēma pēc tam, kad viņu tēvs 2017. gadā tika izdots ASV, kur tagad viņam piespriests mūža ieslodzījums.

750 000 cilvēku apdzīvotajā Sinaloas štata galvaspilsētā haoss izcēlās ceturtdienas pēcpusdienā, kad pie štata prokuratūras maskās tērpti bruņoti vīrieši bloķēja satiksmi un atklāja uguni. Autovadītāji panikā pameta savas automašīnas, no kurām daļa vēlāk tika aizdedzināta.

Cīņas turpinājās vairākās vietās pilsētā. Bruņotie cilvēki bloķēja autoceļus visā pilsētā, paralizējot satiksmi.

Ovidio Gusmana-Lopesa atrašanās vieta tika identificēta kādā dzīvojamā mājā, no kuras tika šauts uz patrulējošiem karavīriem, pastāstīja ministrs Duraso.

Vairākas organizētas noziedznieku grupas ielenca māju, bet drošības spēkiem bija jāatkāpjas, jo viņu bijis krietni mazāk, ministrs piebilda. Neatkarīgi no tā “El Čapo” dēlu izdevies aizturēt.

Anonīmi avoti Sinaloas štata valdībā informējuši, ka apšaudēs ir cietuši policisti.

Tikmēr Gusmana narkotiku karteļa locekļiem izdevies atbrīvot ieslodzītos no Aguaruto cietuma Kuljakanā. Izbēguši 20 līdz 30 ieslodzīto, raidsabiedrībai “Milenio” pavēstīja Sinaloas štata sabiedriskās drošības ministrs Kristovals Kastaneda.

Vietējās varasiestādes aicina iedzīvotājus palikt mājās. Drošības apsvērumu dēļ pilsētā atcelta ieplānota futbola spēle.

Pēc “El Čapo” aizturēšanas 2016. gadā viņa dēli Ovidio un Alfredo iesaistījušies iekšējā cīņā par varu kartelī, kas joprojām ir viens no ietekmīgākajiem Meksikā. Viņu sīvākais konkurents uz ietekmi kartelī ir tā līdzdibinātājs Izmaels “El Majo” Sambada.

Meksikā jau gadiem bieži vērojami vardarbības uzliesmojumi, kas lielā mērā saistīti ar noziedzīgo bandu darbību, kas pelna ar narkotikām, cilvēku nolaupīšanu un izspiešanu.