Meklēšanā izsludināta Navaļnija līdzgaitniece Ļubova Soboļa

0 Komentāru
Meklēšanā izsludināta Navaļnija līdzgaitniece Ļubova Soboļa
REUTERS/SCANPIX

Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija līdzgaitniece Ļubova Soboļa ir izsludināta meklēšanā Krievijā, vēsta “900 sekundes”.

Šā gada vasarā viņu atzina par vainīgu kūdīšanā uz sanitāri epidemioloģisko normu pārkāpšanu protesta akcijas gaitā un piesprieda brīvības ierobežošanu uz pusotru gadu. Zināms, ka Soboļa pašlaik atrodas ārzemēs.

Tikmēr Eiropas parlaments nolēmis prestižo Andreja Saharova cilvēktiesību balvu piešķirt ieslodzītajam Kremļa kritiķim Navaļnijam.

Heidi Hautala, Eiropas Parlamenta viceprezidente

“Aleksejs Navaļnijs ir parādījis lielu drosmi, mēģinot atjaunot krievu tautai izvēles brīvību. Daudzus gadus viņš ir cīnījies par cilvēktiesībām un pamatbrīvību savā valstī. Tas viņam ir maksājis viņa brīvību un gandrīz dzīvību. Eiropas Parlamenta vārdā es aicinu atbrīvot viņu nekavējoties un bez nosacījumiem. Krievijas varas iestādēm nekavējoties jāizbeidz vajāšana, iebiedēšana un uzbrukumi opozīcijai, pilsoniskajai sabiedrībai un plašsaziņas līdzekļiem.”

Eiropas Parlaments ik gadu piešķir Saharova balvu par domas brīvību, kas nosaukta par godu padomju fiziķim un politiskajam disidentam Andrejam Saharovam.

0 Komentāru