Meju pēc “Brexit” vienošanās noraidīšanas sagaida uzticības balsojums

0 Komentāru
Meju pēc “Brexit” vienošanās noraidīšanas sagaida uzticības balsojums
AFP/SCANPIX

Pēc iespaidīgās britu valdības sakāves balsojumā izteikušies arī Eiropas Savienības līderi. Amatpersonas uzstāja, ka novembrī ar Meju parakstītā “Brexit” vienošanās vēl arvien ir labākais ceļš, kā izvairīties no “smagā “Brexit”” 29. martā jeb izstāšanās bez līguma.

Tas Lielbritānijas uzņēmējdarbības vidē varētu radīt šoku un uz nenoteiktu laiku iecirst pamatīgu robu ekonomikā.

Līderu paziņojumos arī akcentēts, ka bloka valstis būs vienotas un kopīgi reaģēs, ja Mejas valdība centīsies gūt vēl lielākas piekāpšanās atsevišķos līguma punktos no Eiropas Savienības.

ES “Brexit” sarunvedējs Mišels Bernjē:

Tagad Lielbritānijai pašai mums jāsaka, kādi būs nākamie soļi. Mūsu puse paliek vienota un vēlas panākt darījumu!

Eiropas Parlamenta “Brexit” koordinators Gijs Verhofstats:

Es domāju, ka par “Brexit” lietām notikusi pārāk liela cīņa starp labējiem un kreisajiem. Vienīgā mācība ir tāda, ka visiem jāsēžas pie lielā apaļā galda – gan opozīcijai, gan vairākumam, un jāsaprot, kāds būs labākais risinājums Eiropas Savienības un Lielbritānijas attiecībām, un tas ir jādara, cik ātri vien iespējams.

Eiropas Parlamenta viceprezidente Marīda Makginesa:

Daži kolēģi uzskata, ka, pat ja līgums tiktu atbalstīts, – būtu grūti visas juridiskās lietas sakārtot līdz marta beigām. Tādēļ arī tagad jājautā, vai ar šo neskaidrību izstāšanās notiks laikā? Tas pagaidām nav skaidrs.

Jāatgādina, ka tālākos soļus un vizītes pie Eiropas līderiem premjere Terēza Meja varēs veikt tikai pēc neuzticības balsojuma izturēšanas, kas paredzēts trešdienas vakarā.

Ja Meja neuzticības balsojumā zaudēs, parlamentam būs 14 dienas, lai atrastu viņas pēcteci, kas baudītu likumdevēju vairākuma atbalstu. Pretējā gadījumā būs jāizsludina pirmstermiņa vēlēšanas. EK prezidents Žans Klods Junkers brīdinājis par pieaugošo risku, ka Apvienotajai Karalistei būs jāaiziet no ES bez vienošanās.

0 Komentāru