Meja zaudē balsojumā par “Brexit” vienošanos

2 komentāri
Meja zaudē balsojumā par “Brexit” vienošanos
EPA/SCANPIX

Otrdien, 15. janvārī, Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja ar lielu balsu vairākumu zaudējusi izšķirošajā balsojumā par “Brexit” vienošanos, vēsta “BBC”. 

Par vienošanos balsoja tikai 202 deputāti, kamēr 432 likumdevēji to noraidīja. Kā norāda “BBC”, 230 balsu gūtais vairākums uzskatāms par vislielāko sakāvi esošās valdības vēsturē.

Mejas panākto vienošanos par izstāšanās nosacījumiem no Eiropas Savienības (ES) atbalstīja tikai 202 deputāti, kamēr 432 likumdevēji to noraidīja.

“Apakšnams ir runājis, un valdība to ņems vērā,” pēc balsojuma atzina premjere. “Ir skaidrs, ka apakšnams neatbalsta šo vienošanos, taču šā vakara balsojums mums neko nepasaka par to, ko tas atbalsta.”

Viņa piebilda, ka nav skaidrs pat tas, vai parlaments cienīs britu tautas lēmumu par izstāšanos no ES.

Tikmēr opozīcijā esošo leiboristu līderis Džeremijs Korbins jau iesniedzis pieprasījumu balsot par neuzticības izteikšanu Mejai, jo viņas valdība cietusi “katastrofālu” sakāvi.

Neuzticības balsojums gaidāms jau trešdien.

Jau iepriekš vēstīts, ka Lielbritānijas parlamentā deputāti otrdien aizvadīja pēdējās debates pirms nozīmīgā balsojuma par valdības panākto izstāšanās jeb “Brexit” līgumu ar Eiropas Savienību. 

2 komentāri