Komentāri
No prāmja Adrijas jūrā izdevies evakuēt 407 cilvēkus; atrasti vēl četri līķi
FOTO: LETA

Pirmdien turpinās cilvēku evakuācija no ugunsgrēka piemeklētā prāmja Adrijas jūrā. Līdz šim izdevies izglābt 419 no 478 pasažieriem un apkalpes locekļiem, kas atradās prāmī.

Meklēšanas un glābšanas operācijas gaitā Adrijas jūrā, apvidū, kur uz prāmja Norman Atlantic izraisījās ugunsgrēks, atrasti vēl četru cilvēku līķi, pirmdien pavēstīja Grieķijas jūras lietu ministrs Miltiadis Varviciotis.

“Itālijas varasiestādes apstiprinājušas, ka ir atrasti četri līķi,” žurnālistiem apliecināja ministrs.

Jau iepriekš bija zināms, ka dzīvību zaudējis viens kuģa pasažieris – kāds Grieķijas pilsonis, kurš iekritis ūdenī, cenšoties sasniegt glābšanas laivu.

59 cilvēki joprojām gaida, kad viņi tiks evakuēti no kuģa, atsaucoties uz Grieķijas amatpersonu teikto, vēsta britu raidsabiedrība BBC.

Ziņu aģentūra Ansa vēsta, ka mēģinājums prāmi aizvilkt nav izdevies, jo tauva pārtrūkusi.

Ugunsgrēks ir savaldīts, bet no apakšējiem klājiem joprojām veļas dūmi un uguns var uzliesmot no jauna, ziņo Ansa.

Jau vēstīts, ka ugunsgrēks uz prāmja Norman Atlantic izcēlās naktī uz svētdienu, kad tas bija ceļā no Patras ostas Grieķijā uz Ankonu Itālijā.

Glābšanas operāciju apgrūtina spēcīgs lietus, vējš un augstie viļņi.

Kā atzinis Grieķijas jūrlietu ministrs Miltiadis Varviciotis, šī ir viena no sarežģītākajām glābšanas darbu operācijām jūrā, ar kādu jebkad nācies saskarties Grieķijas dienestiem.

Glābšanas operācijā iesaistījušies Grieķijas, Itālijas un Albānijas kuģi un helikopteri.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl