Medvedevs caur labdarības fondiem atmazgājis vairāk nekā miljardu eiro, paziņo Navaļnijs

1 komentārs

Krievijas opozīcijas aktīvista Alekseja Navaļnija jaunākais atmaskojums par premjeram Dmitrijam Medvedevam it kā piederošiem daudzmiljardu īpašumiem diennakts laikā internetā noskatīts jau vairāk nekā divus miljonus reižu. “Youtube” ievietotajā dokumentālajā filmā aprakstītas shēmas, kā labdarības organizāciju aizsegā Krievijas oligarhi pērk premjera labvēlību.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins gadiem ilgi sev kultivējis stingrā līdera tēlu, savukārt viņa līdzgaitnieks, premjerministrs Dmitrijs Medvedevs, vairāk pazīstams ar mīlestību pret rietumu patēriņa kultūras simboliem – Apple viedtālruņiem – un neveikliem publiskiem izteikumiem. Tādēļ interneta jokdari viņu nereti dēvē mīļvārdiņā ”Dimons” No tā arī opozicionārs Aleksejs Navaļnijs smēlies iedvesmu savas jaunākās filmas nosaukumam – ”Viņš jums nav nekāds Dimons”.

Aleksejs Navaļnijs
KRIEVIJAS OPOZĪCIJAS AKTĪVISTS

Pilis, rezidences, vēsturiskas muižas jahtas un vīnaudzētavas gan Krievijā, gan ārzemēs. Mēs jums parādīsim to, kas patiesībā pieder Medvedevam, un jūs varēsiet pārliecināties, ka viņš patiesībā ir viens no bagātākajiem cilvēkiem valstī.

Aptuveni 50 minūtes garajā filmā pētījuma autori apgalvo, ka pastāv Medvedeva uzticības personu un radinieku vadītu nekomerciālu fondu tīkls. Slēpjoties aiz labdarības izkārtnes, šie fondi saņemot milzu ziedojumus no oligarhiem un valsts bankām naudas vai nekustamo īpašumu formā, ko tālāk savām vajadzībām izmanto Medvedevs un viņa ģimene. Piemēram, kāda Piemaskavas savrupmāja, ko savām vajadzībām izmantojot Medvedevs, oficiāli pieder labdarības organizācijai ar skanīgo nosaukumu – Sociāli nozīmīgu valsts projektu fonds. Šo fondu vada Medvedeva kādreizējie kursabiedri – uzticības personas, bet fonda īpašumā ēku komplekss nonācis kā dāvinājums no Krievijas bagātākā cilvēka – Ališera Usmanova.

Aleksejs Navaļnijs
KRIEVIJAS OPOZĪCIJAS AKTĪVISTS

Viņš vienkārši ņem un uzdāvina ar premjerministru cieši saistītai struktūrai piecus miljardus rubļu vērtu savrupmāju. Kā tas saucas? Pareizi – kukulis!

Navaļnijs apgalvo, ka kopumā šādi atmazgāti aptuveni 70 miljardi rubļu jeb aptuveni 1,1 miljards eiro. Par to uzcelta un uzturēta arī premjera muiža un agronomiskais komplekss “Mansurovo”, kalnu rezidence Sočos, vīna dārzi Itālijā un vasarnīca jeb “dača” Pļosā, Ivanovas apgabalā. Šie gan nav pirmie Navaļnija apgalvojumi par Krievijas amatpersonu korupciju, un valdošā vara tos līdz šim ignorējusi. Arī šoreiz filmā aprakstītos faktus Medvedeva vadītā partija ”Vienotā Krievija” noraidījusi kā Navaļnija mēģinājumu pievērst sev uzmanību.

TOP komentāri

  • Imants Ronis
    0 0 0

    Imants Ronis

    Nevajag saredzet skabargu otra aci , ja pasiem tur ir balkis .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl