Komentāri

Krievijas opozīcijas aktīvista Alekseja Navaļnija jaunākais atmaskojums par premjeram Dmitrijam Medvedevam it kā piederošiem daudzmiljardu īpašumiem diennakts laikā internetā noskatīts jau vairāk nekā divus miljonus reižu. “Youtube” ievietotajā dokumentālajā filmā aprakstītas shēmas, kā labdarības organizāciju aizsegā Krievijas oligarhi pērk premjera labvēlību.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins gadiem ilgi sev kultivējis stingrā līdera tēlu, savukārt viņa līdzgaitnieks, premjerministrs Dmitrijs Medvedevs, vairāk pazīstams ar mīlestību pret rietumu patēriņa kultūras simboliem – Apple viedtālruņiem – un neveikliem publiskiem izteikumiem. Tādēļ interneta jokdari viņu nereti dēvē mīļvārdiņā ”Dimons” No tā arī opozicionārs Aleksejs Navaļnijs smēlies iedvesmu savas jaunākās filmas nosaukumam – ”Viņš jums nav nekāds Dimons”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Aleksejs Navaļnijs
KRIEVIJAS OPOZĪCIJAS AKTĪVISTS

Pilis, rezidences, vēsturiskas muižas jahtas un vīnaudzētavas gan Krievijā, gan ārzemēs. Mēs jums parādīsim to, kas patiesībā pieder Medvedevam, un jūs varēsiet pārliecināties, ka viņš patiesībā ir viens no bagātākajiem cilvēkiem valstī.

Aptuveni 50 minūtes garajā filmā pētījuma autori apgalvo, ka pastāv Medvedeva uzticības personu un radinieku vadītu nekomerciālu fondu tīkls. Slēpjoties aiz labdarības izkārtnes, šie fondi saņemot milzu ziedojumus no oligarhiem un valsts bankām naudas vai nekustamo īpašumu formā, ko tālāk savām vajadzībām izmanto Medvedevs un viņa ģimene. Piemēram, kāda Piemaskavas savrupmāja, ko savām vajadzībām izmantojot Medvedevs, oficiāli pieder labdarības organizācijai ar skanīgo nosaukumu – Sociāli nozīmīgu valsts projektu fonds. Šo fondu vada Medvedeva kādreizējie kursabiedri – uzticības personas, bet fonda īpašumā ēku komplekss nonācis kā dāvinājums no Krievijas bagātākā cilvēka – Ališera Usmanova.

Aleksejs Navaļnijs
KRIEVIJAS OPOZĪCIJAS AKTĪVISTS

Viņš vienkārši ņem un uzdāvina ar premjerministru cieši saistītai struktūrai piecus miljardus rubļu vērtu savrupmāju. Kā tas saucas? Pareizi – kukulis!

Navaļnijs apgalvo, ka kopumā šādi atmazgāti aptuveni 70 miljardi rubļu jeb aptuveni 1,1 miljards eiro. Par to uzcelta un uzturēta arī premjera muiža un agronomiskais komplekss “Mansurovo”, kalnu rezidence Sočos, vīna dārzi Itālijā un vasarnīca jeb “dača” Pļosā, Ivanovas apgabalā. Šie gan nav pirmie Navaļnija apgalvojumi par Krievijas amatpersonu korupciju, un valdošā vara tos līdz šim ignorējusi. Arī šoreiz filmā aprakstītos faktus Medvedeva vadītā partija ”Vienotā Krievija” noraidījusi kā Navaļnija mēģinājumu pievērst sev uzmanību.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl