Komentāri
Medijs: Krievijas okupētās teritorijas Ukrainā ir tikpat lielas kā visa Igaunija vai puse Portugāles
Foto: AFP/LETA

Donbasa reģiona un Krimas teritorijas, ko anektējusi Krievija un prokrieviskie militāristi, iespējams, daudziem šķiet vien neliela daļa no plašās Ukrainas valsts, taču faktiski šīs teritorijas ir tikpat lielas kā, piemēram, Nīderlande, Igaunija vai Dānija.

Saskaņā ar vietējo mediju pausto patlaban Krievijas atbalstītie militāristi anektējuši 15% visas Ukrainas teritorijas. Medijs tvn24 ziņo, ka šī teritorija ir aptuveni tikpat liela kā Nīderlande un Dānija. Turklāt Krievijas okupētā teritorija Ukrainā krietni vien pārsniedz, piemēram, Šveices, Beļģijas, Slovēnijas, Albānijas, Igaunijas, Maķedonijas, Melnkalnes un Kosovas teritorijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat zaudētā teritorija ir teju tikpat liela kā Horvātija, Bosnija un Hercegovina, kā arī trīs ceturtdaļas Lietuvas, Latvijas vai Austrijas teritorijas.

Šī teritorija ir vienlīdzīga arī ar pusi Portugāles teritorijas. Vācijā šī teritorija būtu divi lieli valsts reģioni, savukārt Apvienotajā Karalistē – Velsa un tā dēvētā Dienvidrietumu Anglija kopā ņemtas. Itālijā šīs teritorijas ir vienlīdzīgas ar Sardīniju un Sicīliju kopā ņemtām.

2014. gada 18. martā Krievijas prezidents Vladimirs Putins anektēja Krimas pussalu un pievienoja to Krievijas Federācijai. Neviena no rietumvalstīm nav atzinusi šīs teritorijas pievienošanu, un saskaņā ar rietumu uzskatiem Krima aizvien pieder Ukrainai.

Tāpat prokrieviskie militāristi okupējuši aptuveni 35% no industriālā Donbasa reģiona.

Kopumā Krievija vai ar Krievijas atbalstu Ukrainā okupēti 47 tūkst. kvadrātkilometru zemes.
Ukraina ir viena no teritoriāli lielākajām valstīm Eiropā. Tās platība ir 603 tūkst. kvadrātkilometri.

Lasi vēl