Komentāri
Medijs: Pilnīgai Baltijas gaisa telpas kontrolei Krievijai pietiktu ar divām somu salām
Ilustratīvs foto: sbamueller/Flickr

Lai noteiktu kontroli pār Eiropas Baltijas reģiona gaisa telpu, Krievijai pietiktu tikai ar divām Somijai piederošām salām Ālandu arhipelāgā, vēsta Itālijas laikraksts Corriere della Sera.

“Ja Vladimirs Putins sagrābs divas, tikai divas nelielas Ālandu salas, viņš kontrolēs visu Baltijas gaisa telpu, divpadsmito daļu no kontinentālās Eiropas,” norādīts rakstā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Raksta autors norāda, ka šādas bažas pauž viens no vadošajiem Somijas Ārlietu institūta stratēģiskajiem analītiķiem Čārlijs Saloniuss-Pasternaks. “Viņa dubultais uzvārds norāda uz viņa krievu izcelsmi. Helsinkos visi saprot, par ko runā Čārlijs,” raksta autors.

Viņš paskaidro, ka Ālandu salas ir Somijas autonomais reģions, kura sastāvā ir 300 neaizsargātas un demilitarizētas salas ar ērtām dabiskām ostām un līčiem. Tur aptuveni 50 kilometrus no Zviedrijas piekrastes un 70 kilometrus no Somijas krastiem dzīvo aptuveni 25 tūkst. cilvēku. Teritorija atrodas aptuveni 1141 kilometru no Krievijas, kuras īpašumā Ālandu salas atradušās jau cara laikā. Iznīcinātājiem “MiG” būtu nepieciešama tikai stunda, lai līdz tām aizlidotu.

Somijas ārlietu ministrs Erki Tuomioja norāda, ka ir lietas, kuras nevajadzētu publiski apspriest, un eksperta apgalvojumus viņš nosaucis par “priekšlaicīgu provokāciju”. Laikraksts uzsver, ka arī augstākās amatpersonas ir satraukušās. Kā nesen paziņoja Somijas premjerministrs Aleksandrs Stubs, “nav izslēgts”, ka tuvākajā laikā varētu tikt rīkots referendums par iestāšanos NATO.

Iepriekš iestāšanos NATO Somija nebija apspriedusi, jo pēc kara valsts pieturējās pie neitralitātes ievērošanas starp abiem blokiem.

“Corriere della Sera” secina, ka šodien ir pavisam skaidrs, ka Kremlī sēž cilvēks, kas skandināviem rada satraukumu: ne tikai tā, kas notika ar Ukrainu, dēļ, bet arī tāpēc, ka iznīcinātāji un zemūdenes ar uzrakstiem kirilicā regulāri apgrozās pie Zviedrijas un Somijas gaisa telpas un krastiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl