Mediji uzzinājuši par Krievijas plāniem aviobāzē Sīrijā izvietot 2000 vīru

Komentāri
Mediji uzzinājuši par Krievijas plāniem aviobāzē Sīrijā izvietot 2000 vīru
REUTERS/SCANPIX

Krievija plāno Sīrijas aviobāzē Latakijā izvietot aptuveni divus tūkstošus vīru, ziņo medijs The Financial Times.

Maskava pagaidām šo informāciju nav komentējusi, taču noliegusi baumas par aviobāzes būvniecību Latakijā. Tajā pašā laikā Kremlī netiek noliegts tas, ka šādas aviobāzes būvniecība varētu notikt nākotnē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr The Financial Times avots ziņo, ka, saskaņā ar Maskavas plānu, 2000 vīru izvietošana Latakijā iezīmēs ”Krievijas militārās misijas Sīrijā pirmās fāzes noslēgšanos”. Vēl kāds cits avots vēsta, ka minētais skaitlis – 2000 vīru – nozīmē to, ka Latakijā tiks izvietotas ne vien militāras lidmašīnas, bet arī tehniskais personāls, kā arī militāristi, kas sargās šo aviobāzi.

Medija uzrunātajiem avotiem gan nav ziņu par ASV pārstāvju pausto, ka Krievija uz Sīriju esot nosūtījusi arī raķetes. Tiesa gan, eksperti akcentējuši, ka šādas raķetes ir nepieciešamas jebkuras mūsdienīgas aviobāzes aizsardzībai.

Pirmo reizi ziņas par to, ka Krievija uz Sīriju grasās nosūtīt raķetes, izskanēja 19. septembrī, kad par to pavēstīja ASV ģenerālsekretārs Džons Kerijs.

Jau ziņojām – rietumvalstu mediji vēsta arī par to, ka Izraēla un Krievija vienojušās par kaujas plānu Sīrijā, lai izvairītos no savstarpējām sadursmēm. Proti, Izraēlas premjers Benjamins Netanjahu un Krievijas prezidents Vladimirs Putins vienojušies par koordinētu rīcību kaujās Sīrijā, lai nepieļautu nejaušas apšaudes starp Izraēlas un Krievijas bruņotajiem spēkiem.

Neoficiāla informācija vēsta, ka abas puses noslēgušas vienošanos par karadarbības zonu sadali un arī noteiktiem laikiem, kuros uzbrūk viena vai otra puse. Jau iepriekš ziņots, ka Krievija aktīvi militāri atbalsta Sīrijas prezidenta Asada spēkus. Par to vairākkārt bažas pauduši ASV un NATO, jo šāda rīcība varētu vēl vairāk saasināt tur notiekošo militāro konfliktu.

Pilsoņu karš Sīrijā norisinās jau četrus gadus, un tā laikā Krievija bijusi tuva Sīrijas sabiedrotā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl