Mediji: Ukrainai ziemā draud pamatīgi elektroapgādes traucējumi

Komentāri
Mediji: Ukrainai ziemā draud pamatīgi elektroapgādes traucējumi
FOTO: LETA

Ogļu trūkuma dēļ Ukrainai ziemā draud pamatīgi elektroapgādes traucējumi, un Ukrainas enerģētikas ministrs draudējis atlaist visu valsts energokompānijas Centrenergo vadību, piektdien ziņo vietējie mediji.

Centrenergo vadība ir “dezorganizēta un nekompetenta”, paziņojis jaunais Ukrainas enerģētikas ministrs Vladimirs Demčišins.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iepriekš mediji ziņoja, ka enerģētikas uzņēmumam izsīkst ogļu krājumi, kas apdraud elektrības piegādes.

Centrenergo ogļu rezerves no 969 000 tonnām jūlijā ir sarukušas līdz 58 000 tonnām novembrī, ziņoja tīmekļu vietne Ukrainska Pravda.

Atsaucoties uz avotiem Enerģētikas ministrijā, Ukrainska Pravda ziņo, ka Demčišins sasaucis ārkārtas sēdi, lai novērstu draudošo krīzi.

Ministrs mediju ziņoto nekomentēja, bet norādīja, ka Ukrainas kopējās ogļu rezerves ir gandrīz 1,4 miljoni tonnu.

Demčišins ceturtdien aicināja Ukrainas ražotājus vakara stundās samazināt enerģijas patēriņu par 15% un ieviest nakts maiņas, lai novērstu elektroapgādes pārrāvumus.

Kad pēc tehniskām problēmām daļēji tika slēgta Zaporožjes atomelektrostacija (AES), aizvadītajā nedēļā elektroapgādes pārrāvumi bija vērojami arī Ukrainas galvaspilsētā Kijevā.

Lielākā daļa Ukrainas ogļu ieguvju atrodas Donbasā, ko daļēji kontrolē promaskaviskie kaujinieki. Daudzas ogļraktuves nedarbojas jau vairākus mēnešus.

Luhanskas reģiona gubernators piektdien atklāja, ka valdības kontrolētajos apgabalos uzkrātas 120 000 tonnu ogļu, bet nemierīgās situācijas dēļ tās nav iespējams piegādāt.

Lasi vēl