Komentāri
Mediji: Krievija varētu ierobežot rūpniecības preču importu no ASV un ES
Foto: LETA

Krievija varētu ierobežot rūpniecības preču importu no ASV un Eiropas Savienības (ES), tādējādi reaģējot uz to piemērotajām sankcijām Krievijai, pirmdien vēsta Krievijas laikraksts “Vedomosti”, atsaucoties uz divām Krievijas amatpersonām.

“Vedomosti” norāda, ka rūpniecības preču imports varētu tikt ierobežots gadījumā, ja Rietumi ieviesīs jaunas sankcijas pret Krieviju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Attiecīgu ierosinājumu Krievijas valdība jau nosūtījusi valsts prezidentam Vladimiram Putinam, vēsta Krievijas telekanāls “Doždj”.

Viena no amatpersonām norādīja, ka dažas dienas pēc tam, kad ES un ASV piemēroja sankcijas atsevišķiem Krievijas ekonomikas sektoriem, Krievijas valdība prezidentam iesniegusi plašu ziņojumu ar plašu iespējamo atbildes sankciju sarakstu.

Savukārt Putins uzdeva ierobežot tikai lauksaimniecības produktu ievešanu no ASV un ES, kā arī Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas.

Tikmēr otra amatpersona norāda, ka Krievijas valdība pagaidām neesot saņēmusi prezidenta rīkojumu sākt gatavot dokumentus jaunu sankciju ieviešanai.

Viens no sankciju variantiem paredz noteikt pilnīgu vai daļēju automašīnu importu no Krievijai sankcijas piemērojušajām valstīm.

Krievijas amatpersonas pauž viedokli, ka automašīnu importa aizliegumu kompensēšot iekšzemes ražošanas apjoma palielināšana.

Uzņēmuma “ASM Holding” apkopotā informācija liecina, ka importēto vieglo automašīnu Krievijā 2014.gada pirmajā pusē bija 27%, kravas automašīnu – 46%, bet autobusu – 13% no kopējā pārdošanas apjoma.

Tāpat Krievija apsverot arī medicīnas preču ierobežošanu.

Tomēr amatpersonas norāda, ka šim jautājumam vēl esot nepieciešama papildu apspriešana.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl