Masveida gāzes eksplozijās ASV iznīcināti desmitiem namu; ir upuri

Komentāri
Masveida gāzes eksplozijās ASV iznīcināti desmitiem namu; ir upuri
Foto: AP/Scanpix

Vismaz viens cilvēks gājis bojā un vairāki ievainoti pēc desmitiem gāzes sprādzienu vairākās pilsētās ASV Masačūsetsas štatā.

Simtiem cilvēku tikuši evakuēti, bet glābšanas vienību dalībnieki atzīst, ka neko tādu vēl nav piedzīvojuši. Trīs pilsētās apmēram 54 kilometru attālumā no Bostonas sprādzieni un tiem sekojoši ugunsgrēki skāra no 60 līdz 80 privātmāju un uzņēmumu.

Dans Rivera
Lourensas pilsētas mērs

Dienas laikā notika virkne sprādzienu, bija daudz ugunsgrēku. Mūsu ugunsdzēsējiem talkā nāca vietējie iedzīvotāji. Taču ugunsdzēsēju priekšnieks un personāls, kas rūpējas par sabiedrības drošību, šobrīd šeit nav, jo viņi strādā. Viņi pārliecinās par to, ka ikviena iela, ikviens kvartāls ir drošībā.

Incidenti sākās ceturtdien ap plkst. 16.30 pēc vietējā laika un to iemesls, visticamāk, bijis pārāk liels spiediens gāzesvados.

Apmēram 18 000 klientu palika bez elektrības.

Pēc aculiecinieku teiktā, skats atgādinājis pasaules galu, un ugunsgrēku bijis tik daudz, ka vienubrīd dūmi pilnībā aizseguši debesis.

Vietējā gāzes kompānija paudusi nožēlu par šo incidentu un paziņojusi, ka risina problēmu lai šāda situācija vairs neatkārtotos.

Lasi vēl