Komentāri
Masu slepkava Breivīks tiesā uzvar valsti – daļēji apmierināta viņa prasība par “necilvēcīgo” dzīvi cietumā
Foto: EPA / LETA

Norvēģijas tiesa šodien daļēji apmierināja masu slepkavas Andersa Bēringa-Breivīka prasību pret valsti par viņa “necilvēcīgajiem” ieslodzījuma apstākļiem.

Tiesa konstatējusi, ka ieslodzījuma apstākļi atzīstami par necilvēcīgu izturēšanos, norādot, ka Bērings-Breivīks gandrīz piecus gadus turēts izolācijā. Tajā pašā laikā tiesa atzina, ka viņa tiesības uz korespondenci nav tikušas pārkāptas. Tas nozīmē, ka Norvēģijas valstij tagad būtu jāatvieglo viņa ieslodzījuma apstākļi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiesa gan, spriedumu vēl ir iespējams pārsūdzēt. 2011. gada 22.jūlijā Breivīks sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā, nogalinot astoņus cilvēkus, bet tad devās uz Ūteijas salu, kur Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnē nošāva 69 cilvēkus – pārsvarā pusaudžus.

Foto: Breivīka tiesas sēde

Gadu vēlāk Oslo tiesa atzina Bēringu-Breivīku par vainīgu 77 cilvēku slepkavībā, piespriežot viņam maksimāli iespējamo 21 gadu cietumā ar iespēju soda termiņu pagarināt, ja pēc tā izciešanas viņš tiks atzīts par joprojām bīstamu sabiedrībai. Notiesātais cietumā tiek turēts izolācijā no pārējiem ieslodzītajiem, un viņa korespondence tiek ierobežota. Pats slepkava savus ieslodzījuma apstākļus ir raksturojis kā “spīdzināšanu” un “elli”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl