Masu slepkava Breivīks cer, ka viņam uzlabos ieslodzījuma apstākļus; Norvēģijas tiesa sāk atkārtotu izvērtēšanu

5 komentāri

Atkārtoti izvērtēt savus ieslodzījuma apstākļus tiesai pieteicis par masu slepkavību notiesātais Anderss Bērings-Breivīks.

Norvēģijas tiesa jau ceturto dienu izskata valsts apelāciju, ar kuru apstrīdēts zemākās instances spriedums par ”necilvēcīgu izturēšanos” pret Breivīku. Labējais ekstrēmists vērsās tiesā pret valsti par ieslodzījuma apstākļiem, kas pārkāpjot viņa cilvēktiesības. Precīzāk – Breivīks iebilst pret turēšanu vieninieka kamerā un savas korespondences kontroli.

“Cerības uz atbrīvošanu ir ikvienam ieslodzītajam, bet šajā gadījumā būsim reālistiski – Breivīka vienīgā cerība ir apstākļu uzlabošana un cilvēcīgi nosacījumi,” teic Breivīka advokāts Eisteins Stūrvīks.

Norvēģijas ģenerālprokurors uz to atbildēja, ka Breivīks arī ieslodzījumā kontaktējas ar līdzīgi domājošiem ekstrēmistiem, un tādēļ viņš jātur vieninieka kamerā, kā arī jākontrolē viņa korespondence. Tāpat ģenerālprokurors pauda, ka slepkavnieka ekstrēmistiskie uzskati vēl vairāk nostiprinājušies.

2011. gadā Breivīks noslepkavoja vairāk nekā 70 cilvēku, uzspridzinot mīnu Oslo un sarīkojot slaktiņu Darba partijas jauniešu vasaras nometnē. Breivīkam piespriests 21 gadu ilgs cietumsods ar tiesībām to pagarināt.

5 komentāri